Wierność jest fundamentem udanego związku

wierność jest fundamentem

Zastanawiasz się, co zrobić, żeby twój związek był udany? Nie chcesz dopuścić, aby rządziły w nim negatywne emocje? Wierność jest istotna, jeśli marzysz o udanym związku i o tym, aby panowały w nim pozytywne emocje. Czym jest wierność? W jaki sposób jej dochować?

Wierność w związku to przede wszystkim postawa, w której nie zdradzamy się wzajemnie. Nie zawsze chodzi o zdradę, w której będziemy uprawiać seks z inną osobą. Dla niektórych zdradą może być już całowanie się z nią, czy dotykanie jej w intymnych miejscach.

Obecnie wiele ankiet wskazuje, że wierność stawia się w czołówce, jeśli chodzi o fundament w związku. Z tego też względu, jest ona istotna, aby emocje panujące w związku były pozytywne. Jak już wspomniano, nawet niewinny pocałunek może wywołać złość. Mowa o kimś, kto zobaczy swoją ukochaną osobę całującą się z inną. Taka sytuacja może wywołać w kimś mnóstwo negatywnych emocji. Z tego też względu warto dochować wierności. Co zrobić, żeby nie wyrządzić przykrości najbliższej osobie?

Załóżmy, że mogą przyjść trudniejsze momenty


Pamiętaj w pierwszej kolejności, że mogą przyjść trudniejsze chwile. Być może twoja ukochana osoba będzie miała trudniejszy czas w życiu. Wtedy może nie być taka atrakcyjna. Musisz na początku istnienia związku założyć, że może się takie coś wydarzyć. Jeśli przygotujesz się psychicznie na takie trudniejsze momenty, to łatwiej będzie o dochowanie wierności. Aby dana osoba udowodniła, że kogoś kocha, powinna ona w trudnych momentach ją wspierać, z tego też względu takie momenty mogą okazać się również dobrą szkołą wierności.

Staraj się unikać sytuacji, w których będziesz kuszony przez inne osoby. Dotyczy to mężczyzn i kobiet. Może się kiedyś zdarzyć, że nagle spotkasz kogoś, kto się zainteresuje twoją osobą. Z tego też względu, jeśli wyczujesz, że coś takiego ci się przytrafia, to lepiej się wycofaj. Musisz uważać na każdym kroku. Najczęściej jest tak, że w najmniej oczekiwanym momencie coś się dzieje nie po twojej myśli. Dlaczego tak jest? Gdyż nie jesteśmy wtedy skoncentrowani. Po prostu w niektórych sytuacjach, gdy wydaje nam się, że nic nam nie może zagrozić, dekoncentrujemy się. Tak samo jest ze zdradą. W najmniej oczekiwanym przez ciebie momencie ktoś może się tobą zainteresować, a ty stracisz głowę i zapomnisz o swojej ukochanej osobie.

Doceniaj


Możesz często doceniać osobę, którą kochasz. Sprawi to, że będziesz bardziej do niej przywiązany i trudniej będzie ci o niedotrzymanie wierności. Z tego też względu, lepiej cieszyć się z sukcesów swojej najbliższej osoby. Nie muszą one być olbrzymie. Dobrze będzie, jeśli je będziesz zauważać i doceniać. Będą również inne pozytywne skutki takiego postępowania. Doceniana osoba ma więcej motywacji do działania. Jet ona ambitniejsza i dzięki temu może osiągać więcej sukcesów. Z tego też względu będzie okazja do tego, żeby częściej doceniać ukochaną przez ciebie osobę.

Uważaj na to, co myślisz


Nigdy nie myśl w kategoriach, że nie dokonasz zdrady. Często jest tak, że ktoś jest o czymś przekonany, ale w przyszłości okazuje się inaczej. Badania przeprowadzane przez psychologów pokazują jasno, że pewność siebie jest zgubna. Niestety człowiek często nie zwraca uwagi na istotne szczegóły, jest przekonany o powodzeniu, a później przeżywa rozczarowania. Należy więc czasami zmienić swoje myślenie na ostrożniejsze. Chodzi o to, żeby nie być takim pewnym w kontekście braku zdrady. Może ona się przytrafić. Niestety, taka jest natura człowieka. Jeśli ktoś jest świadomy tego, że może dokonać czegoś złego, to istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że to zrobi.

Nie porównuj


Nie doprowadzaj również do sytuacji, w której będziesz porównywać swoją drugą połowę do innej osoby. Może to się źle zakończyć. Zawsze możesz spotkać kogoś bardziej atrakcyjnego. Z tego też względu najważniejsze jest, aby podzielić sobie ludzi wchodzących w skład płci przeciwnej na tych, którzy ci się podobają i na tych, którzy ci nie odpowiadają. Wtedy nie będziesz odczuwać rozczarowania spowodowanego poznaniem lepszej osoby.

Następną kwestią jest spędzanie czasu ze swoją najbliższą osobą. Związek na odległość powoduje, że trudniej dochować wierności. Z tego też względu, lepiej widywać się każdego dnia. Znacząco zmniejszy to prawdopodobieństwo zdrady. Codzienne widywanie się sprawi, że będą wspólne dyskusje na różne tematy. Będzie się wytwarzać więź emocjonalna i przywiązanie do ukochanej osoby. Spowoduje to, że dochowanie wierności stanie się łatwiejsze.

Pamiętaj o dojrzałości


Niedojrzałość osobowości również może przyczynić się do tego, że nie będziemy dochowywać wierności w związku. Chodzi tutaj o to, aby dostrzegać pewną wartość, którą jest związek. Jeśli nie będziemy jej dostrzegać, czyli nie będziemy uważać, a w zasadzie to nie będziemy świadomi tego, że związek polega na tym, aby być z drugą osobą do końca, to dochowanie wierności może stać się zwykłym przypadkiem. Chodzi o pewne zasady, które kierują ludźmi. Dojrzałość polega na tym, aby być odpowiedzialnym za swoje decyzje, to znaczy być świadomym tego, co się robi w życiu. Jeśli decyzje są nieprzemyślane, jesteśmy chaotyczni, to trudno w takiej sytuacji mówić o dojrzałości.

Wierność w związku wpływa pozytywnie na panujące w nim emocje, ale jest ona przede wszystkim jego fundamentem. W zasadzie to bez wierności nie ma związku, dlatego też tworzy ona pewne podstawy. Jest tak, gdyż trudno mówić o tym, że tworzymy związek, jeśli zaczynamy się zdradzać. Wtedy taki związek zaczyna tracić sens, gdyż znajdują się osoby trzecie, które wchodzą w sferę erotyczną. Najczęściej dotyczy to jednej osoby ze związku, aczkolwiek może się zdarzyć, że każda osoba tworząca związek zdradza.

Co jeszcze?


Wierność w związku może być również rozumiana inaczej. Może chodzić również o dotrzymanie pewnych zasad, które zostały ustalone. Wierność to również przywiązanie do tych zasad. Niekoniecznie musi chodzić o zasady związane ze sferą erotyczną. Możemy również nie dotrzymywać pewnych obietnic. W zasadzie to nie ma tutaj ograniczeń, jeśli chodzi o rodzaj takich obietnic. Po prostu, gdy nie dotrzymujemy słowa, to nie jesteśmy komuś wierni.

W takim rozumowaniu niekoniecznie liczą się pokusy, czy też częste przebywanie ze sobą. Aby dotrzymywać obietnice w związku, musimy być stanowczy i konsekwentni. Należy również mieć silną psychikę. Nie można ulegać pewnym słabością. Czasami możemy stracić wiarę w to, że dany związek ma sens. Wtedy możemy go zaniedbać. Niekoniecznie zdradzimy kogoś, ale możemy lekceważyć drugą osobę w związku, złamać pewne obietnice. Postępowanie, w którym rozczarujemy kogoś, będzie dowodzić o naszej słabości, o tym, że mamy pewne problemy związane raczej z zaburzeniami osobowości.
Wierność w związku jest przede wszystkim rozumiana jako postawa, w której się nie zdradzamy wzajemnie. Dla niektórych niedochowaniem wierności może okazać się nawet pocałunek. Aby dochować wierności, należy być zawsze przygotowanym na trudne chwile, unikać sytuacji, w której możemy ulec pokusom. Ponadto, doceniajmy osobę, którą kochamy, nie myślmy w kategoriach, że nie dokonamy zdrady, nie porównujmy najbliższej osoby do innej, spędzajmy z nią wiele czasu. Kolejną kwestią jest dojrzała osobowość. Dochowanie wierności wpływa pozytywnie na panujące emocje w związku. Możemy ją również rozumieć, jako dotrzymywanie pewnych obietnic. Ważna jest tutaj konsekwencja w działaniach i silna psychika.