Bądź konsekwentny w miłości

miłość i konsekwencja

Konsekwencja w działaniu jest ważna praktycznie zawsze. W miłości ma ona duże znaczenie. Jakie są pozytywne skutki tego, że jesteśmy konsekwentni w miłości? Co zrobić, żeby być konsekwentnym?

Konsekwencja to działanie ściśle według określonych zasad. Postępowanie zgodne z logiką. Człowiek konsekwentny działa planowo, nie popełnia błędów, które mogłyby go dużo kosztować. Kieruje się on rozumem. Wybiera to, co jest dla niego dobre.

Konsekwencja przynosi wiele pozytywnych skutków w miłości. Już w momencie, kiedy się zakochujemy w kimś, ma ona znaczenie. Pozwala na trafny wybór. Nigdy nie wiadomo, kto nam się spodoba i kiedy. Chodzi jednak o to, żeby dana osoba nie przestała się nam podobać w przyszłości. Konsekwencja w pewien sposób chroni człowieka przed dokonaniem złego wyboru. Jeśli ktoś postępuje z pewnymi zasadami, to nie podejmie nagle spontanicznej decyzji o tym, żeby się w kimś zakochać. Czasami może się zdarzyć, że ktoś będzie nam chciał zawrócić w głowie. Wtedy postępowanie z określonymi wcześniej zasadami jest słuszne. Zakochanie się w kimś często jest spowodowane zauroczeniem się. Każdy ma swój gust, jednakże są momenty, kiedy powinniśmy się zorientować, że ktoś zachowuje się sztucznie i możliwe, że chce się nam przypodobać, bo będzie mieć z tego jakąś korzyść.

Po prostu trudniej o błędy


Kolejną kwestią jest związanie się z kimś. Może się okazać, że popełnimy błąd. Jest tutaj podobna sytuacja jak w zakochaniu się. Dochodzi jednak jeszcze jedna sprawa. Mianowicie, chodzi o czas, którym dysponujemy. Bądźmy konsekwentni i nie wchodźmy w związek z kimś, dopóki nie będziemy pewni, że ma on przyszłość. Jeśli nie wiemy jeszcze zbyt wiele o drugiej osobie, to jest jeszcze czas na to, żeby być z taką osobą w związku. Jest to logiczne, a konsekwencja polega właśnie na logicznym działaniu.

Teraz już bardziej o samej miłości. Jeśli coś komuś obiecujemy, to pamiętajmy o tym, żeby dotrzymywać słowa. Ma to znaczenie w miłości, gdyż można łatwo kogoś zranić w momencie, gdy nie dotrzymamy słowa. Jest to spowodowane tym, że możemy komuś dać spore nadzieje. Miłość to uczucie, które jest silne i wywołuje emocje. Z tego też względu należy unikać sytuacji, w której nie poinformujemy osoby, w której się zakochaliśmy, o działaniach istotnych dla niej. Tak więc można kogoś zranić, zrobić komuś przykrość.

Nie zapominajmy o spotkaniach


Jeśli będziemy konsekwentnie przychodzić do osoby, w której się zakochaliśmy, to pokażemy jej, że zależy nam na niej. Będzie to doskonały sygnał dla kogoś, że mamy pewne oczekiwania. Chodzi o to, żeby dać do zrozumienia, że się zakochaliśmy. W miłości jest tak, że druga osoba przeważnie nie wie o tym, że się właśnie w niej zakochaliśmy. Wtedy potrzeba pewnych sygnałów. Konsekwencja ma tutaj znacznie. Przede wszystkim chodzi o to, aby utrzymywać kontakt z drugą osobą, najlepiej każdego dnia. Jeśli będziemy w tym konsekwentni, to druga osoba zacznie rozumieć, że się nią interesujemy.

Zapobieganie zdradzie


Następną kwestią jest zapobieganie zdradzie. Konsekwencja w miłości jest ważna, jeśli chcemy, aby nie było patologii w związku. Człowiek trzymający się pewnych zasad nie popełnia błędów, ale przede wszystkim potrafi się kontrolować. Ma to kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o niedoprowadzanie do zdrady w związku. Postępujmy zgodnie z zasadami, a będziemy się kochać tylko i wyłącznie z jedną osobą.

W miłości możemy również pewne rzeczy sobie zaplanować. Chociażby wspólne wyjście do kina. Wydaje się to być mało istotne. Można do kina wyjść w każdym dniu. Może to być spontaniczna decyzja. Jednakże w takim momencie również pojawia się coś związanego z konsekwencją. Konsekwentnie rezygnujmy z filmów, które będą wywoływać negatywne emocje. Starajmy się odradzić wyjście do kina w momencie, kiedy będą ważniejsze sprawy do zrobienia. Konsekwencja ma tutaj znaczenie, jest ona potrzebna do tego, żeby w niektórych momentach stąpać twardo po ziemi i podejmować trafne decyzje. Tutaj przykładem jest pójście do kina, jednakże może chodzić o coś poważniejszego. Na przykład podróż w miejsce, gdzie jest niebezpiecznie. Należy po prostu reagować w pewnych momentach i rozmawiać z drugą osobą.

Dbanie o miłość


Konsekwencja w miłości ma również znaczenie, jeśli chodzi o troszczenie się o samą miłość. Ważne jest to, aby jej nie zaniedbywać. Może prowadzić to do tego, że miłość będzie już tylko wspomnieniem. Warto cały czas pamiętać o tym, aby troszczyć się o drugą osobę, pamiętać o czerpaniu przyjemności z miłości, czy chociażby o wspólnym rozmawianiu. Z tego też względu, konsekwencja ma tutaj duże znaczenie.

Postępujmy również z logiką, jeśli chodzi o założenia postawione na początku związku. Przeważnie tak bywa, że gdy jesteśmy zakochani, to omawiamy ze swoją najbliższą osobą pewne założenia. Dobrze jest, gdy się je realizuje. Oczywiście, czasami sytuacja jest taka, że musimy coś zmieniać. Może spotkać nas coś, co pokrzyżuje pewne plany. Nie poddawajmy się jednak tak łatwo. Realizujmy to, co sobie założyliśmy. Pozwoli to na lepsze dogadywanie się w pewnych sprawach. Zrozumiemy, że komuś może na czymś zależeć. Nie będzie w związku zakłamania, które jest bardzo negatywne. W związku, w którym będą realizowane pewne założenia, będzie motywacja i przede wszystkim wspólne działanie. W miłości jest tak, że komuś zależy na drugiej osobie. Jeśli jedna z osób będzie silna i nie podda się tak łatwo, to drugiej może być zdecydowanie łatwiej o takie samo podejście do życia.

Sfera erotyczna


Konsekwencja jest ważna także w tym, aby nie zaniedbywać uprawiania seksu z osobą, w której się zakochaliśmy. Różni ludzie mają różne podejścia do spraw związanych z seksem. Dla niektórych miłość opiera się tylko i wyłącznie na pożądaniu, dla innych nie. Rzadko jednak bywa, żeby w miłości nie było miejsca na seks. Problem może pojawić się wtedy, jeśli zaczniemy kogoś zaniedbywać. Będziemy odmawiać współżycia, nie podamy żadnych przyczyn, nie będziemy chcieli porozmawiać o problemach, które nas dręczą. Takie zaniedbywanie drugiej osoby nie tylko prowadzi do zdrady, ale jest przyczyną kłótni, niezrozumienia, irytacji. Powstają negatywne emocje, a przede wszystkim zniechęcenie do tego, żeby przebywać z drugą osobą. W szczególności zaniedbana kobieta może poczuć się obrażona, jeśli mężczyzna nie będzie zwracał na nią uwagi. Poczuje ona pustkę, może przeżyć coś, co będzie wyjątkowo dla niej niemiłe. Dla kobiety ważne jest to, aby ktoś zwracał na nią uwagę. Jeśli mężczyzna nie będzie tego robił, to poczuje się ona po prostu nieatrakcyjna.

Szybka reakcja


Miłość może być przyjemnością, ale może także przysporzyć pewne nieprzyjemności. Należy więc konsekwentnie unikać sytuacji, które mogą prowadzić do tego, że wydarzy się coś, czego będziemy żałować. Lepiej zapobiegać. Z tego też względu, jeśli widzimy, że dzieje się coś złego w relacjach z drugą osobą, to należy szybko reagować. Chodzi tutaj o taką ogólną przestrogę. Częstym problemem może okazać się po prostu ktoś inny. Jeśli ktoś będzie próbować nawiązać bliski kontakt z osobą, którą kochasz, powinieneś być konsekwentny i nie czekać na podjęcie pewnych kroków. Lepiej reagować szybko. Nie chodzi o to, żeby w takiej sytuacji doprowadzać do kłótni. Jednak trzeba spokojnie porozmawiać z kimś o obecnej sytuacji. Nie można dopuszczać, by ktoś zaczął imponować twojej ukochanej osobie.

Znaczenie konsekwencji w miłości można wytłumaczyć również w inny sposób. Człowiek chaotyczny może zmieniać swój gust. Konsekwentna osoba będzie pozostawać przy jednym. Uczucie miłości jest silne, ale przede wszystkim może przeminąć. Jeśli ktoś będzie miał stałe upodobania, to trudno o nagłą zmianę. Jeśli ktoś nam się podoba, to powinno być tak przez cały czas, chyba że się na kimś zawiedziemy czy nie będziemy konsekwentni.

Istotne szczegóły


Drugą sprawą są kwestie poruszone wcześniej, dotyczą one raczej pewnych szczegółów w miłości, które mają również duże znaczenie. Postępowanie według pewnych zasad jest istotne, jednakże w jaki sposób doprowadzić do tego, żeby być konsekwentnym? Czy da się jakoś nauczyć bycia konsekwentnym?

Jeśli zmieniamy często zdanie, to postarajmy się zacząć kontrolować swoje zachowanie. Od czegoś musimy przecież zacząć. Starajmy się trzymać tego, co sobie zakładamy. Na początek niech nie będą to założenia, które są trudne do zrealizowania. Przykładem założenia na początek może być zmiana diety. Jeśli uda nam się wprowadzić zmiany, które mogą okazać się dla nas korzystne, jeśli chodzi o zdrowie, to jesteśmy na dobrej drodze do tego, żeby być konsekwentnym.

W miłości konsekwencja nie polega na układaniu diety, jednak człowiek konsekwentny w swoim życiu jest również konsekwentny, gdy się w kimś zakocha.

Konsekwencja to podążanie ściśle według określonych zasad. Konsekwencja pozwala na unikanie błędów już na samym początku trwania miłości. Mianowicie, mamy swój gust, który pozwala nam zakochać się we właściwej dla nas osobie. Kolejną zaletą jest związanie się z kimś w odpowiednim momencie. Konsekwencja ma również wpływ w miłości na dotrzymywanie słowa, reagowanie w sytuacjach, które mogą przysporzyć pewne problemy, danie do zrozumienia komuś, że się w kimś zakochaliśmy, zapobiega zdradzie, pozwala na troskę o kogoś i na realizacje pewnych założeń stawianych na początku miłości. Konsekwencja ma znaczenie również w tym, aby nie zaniedbywać uprawiania seksu z drugą osobą, unikać sytuacji, w których istnieje zagrożenie dla związku. Konsekwencja w miłości ma znaczenie, gdyż nie możemy w niej zmieniać gustu. Żeby być konsekwentnym, warto zakładać sobie w życiu pewne cele i je realizować.