Jak zmienić przyjaźń w miłość?

uczucie miłości

Marzysz o tym, aby pomiędzy tobą i osobą, z którą się przyjaźnisz, powstała miłość? W jaki sposób sprawić, aby pomiędzy wami stworzyło się silne uczucie miłości? Czy jest jakiś złoty środek? Na co zwracać w szczególności uwagę? Jakich błędów nie popełniać?

Przyjaźń i miłość zupełnie się różnią od siebie. W przyjaźni nie ma żadnej sfery erotycznej. Natomiast, w miłości często jest jej bardzo dużo i ma ona ogromne znaczenie.

Gdy jesteśmy przyjaciółmi, to mówimy do siebie w sposób, który jest luźny. Często pytamy się o to, co nowego się wydarzyło w życiu przyjaciela. Zadajemy luźne pytania, używamy słów, których nie będziemy używać w związku. Z tego też względu, będziemy musieli zacząć inaczej rozmawiać. Możemy przestać mówić w sposób, w którym będziemy zaznaczać przyjaźń z drugą osobą. Chodzi tutaj o pewne wyrażenia, takie jak przyjacielu, przyjaciółko, kolego, koleżanko.

Popraw swoją atrakcyjność


Następną kwestią jest zwiększenie swojej atrakcyjności. Jeśli chodzi o wygląd, to tutaj szczególna uwaga dla kobiet. Warto, aby zrobić pozytywne wrażenie. Mężczyźni przywiązują dużo uwagi do wyglądu kobiet. Mężczyzna musi być w jakiś sposób zaskoczony. Sprawi to, że będzie miał on, o czym myśleć. Z tego też względu warto zmienić fryzurę, zadbać o modne ubranie. Mężczyźni natomiast mogą nie tylko zaimponować eleganckim wyglądem, ale przede wszystkim zaradnością. Powinni oni zastanowić się nad tym, w jaki sposób zaimponować kobiecie i przystąpić do działania. Należy przy tym przeanalizować gust kobiety, dzięki czemu łatwiej będzie obrać właściwą taktykę.

Jeśli zrobimy dobre wrażenie, to przyczynimy się do tego, żeby otworzyć sobie drogę do związku. Następną kwestią jest oznajmienie komuś, że się zakochaliśmy. Możemy zrobić to na różne sposoby. Jednym z nich może być powiedzenie wprost, że kogoś kochamy. Jest to taka opcja, która może zaskoczyć drugą osobę, pozwoli ona na poznanie prawdy w szybkim czasie. Pamiętajmy jednak o tym, że gdy postanowimy coś takiego, to lepiej, aby być w pozytywnych relacjach z drugą osobą. W przeciwnym razie nie będzie to dobre rozwiązanie.

Można też inaczej


Kolejnym sposobem może być poruszanie tematów podczas rozmowy, które nie byłyby poruszane, jeśli zależałoby nam tylko i wyłącznie na przyjaźni. Przykładem może być rozmowa na temat tego, co nam się podoba w drugiej osobie. Po prostu muszą one wiązać się z intymnością. Wtedy pokażemy w jakiś sposób znak, że zależy nam na czymś więcej. Oczywiście, później i tak wszystko sprowadzi się do kluczowego pytania o bycie razem.

Jeśli jednak nie czujemy się pewnie, to dobrze jest podejść do sprawy w sposób tradycyjny, jeśli chodzi o zdobywanie drugiej osoby. Możemy zacząć ją podrywać. Dajmy do zrozumienia drugiej osobie, że się w niej zakochaliśmy. Podrywanie polega na tym, aby właśnie to zrobić i w pewien sposób zasygnalizować, że się ktoś nam spodobał.

Nie zwracaj uwagi na swoją korzyść


Rozmowa jest ważna, gdyż pozwala ona wyjaśnić pewne kwestie. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia. Przyjaciele lubią sobie często pomagać. Darzą się oni szacunkiem, jednak najczęściej jest tak, że współpracują oni i dążą do sukcesu. W miłości istnieje takie coś jak bezinteresowna pomoc. Możemy ją okazać drugiej osobie. Pokażmy, że zależy nam na niej. Będzie to dobry wstęp do tego, żeby zacząć zmieniać przyjaźń w miłość.

Pamiętaj również o tym, że przyjaźnisz się już z kimś. Dzięki temu znasz już osobę, którą kochasz. Problemem jest tylko to, że ta druga osoba jeszcze tego nie wie i nie wiadomo, czy odwdzięczy się tym samym. Jeśli znasz drugą osobę, to wiesz, jakie ma problemy, co chce robić w życiu. Z tego też względu, wato pokazać, że się troszczysz. Pomyśl nad pewnymi rozwiązaniami, które pomogą w osiągnięciu sukcesu osobie, którą kochasz. Będzie ona wtedy wiedzieć, że może na ciebie liczyć, że ją będziesz wspierać w przyszłości.

Ważna jest cierpliwość i wytrwałość


Cierpliwość może być potrzebna. Nie zawsze łatwo jest zdobyć kogoś. Może się okazać, że będzie potrzebny czas, dlatego też nie można zrażać się niepowodzeniami. Na początku może być ciężko. Ktoś może zareagować w sposób, który będzie dawał nam do zrozumienia, że nie będzie łatwo. Jeśli jednak się kogoś kocha, to się o taką osobę walczy. Wtedy trzeba się zastanowić bardziej nad tym, w jaki sposób wzbudzić w kimś uczucie miłości.

Cierpliwość nie tylko jest ważna. Potrzeba także wytrwałości w dążeniu do tego, żeby zamienić przyjaźń w związek. Jeśli przyjaźnimy się z kimś już długo i naprawdę ktoś się nam spodobał, to na pewno zależy nam na tym, aby z taką osobą być. Ktoś może odmawiać z wielu powodów. Może się także okazać, że taka osoba również darzy nas uczuciem miłości, ale ma po prostu pewne obawy, jeśli chodzi o związek. Inną przeszkodą mogą być kompleksy, czy jakieś inne problemy, o których nie wiemy. Dobrze jest podejść do sprawy spokojnie i wytrwale szukać powodów, przez które ktoś nam odmawia. Gdy się czegoś dowiemy, to porozmawiajmy o nich i przedstawmy własne propozycje na rozwiązanie ich.

Jakie można popełnić błędy?


Teraz zajmijmy się błędami, które mogą się zdarzyć każdej osobie, jeśli próbuje ona zamienić przyjaźń w miłość. Z jednej strony mogłoby się wydawać, że jak pewna osoba się dowie, że właśnie się w niej zakochaliśmy, to w takim momencie stawiamy sprawę jasno i nie ma znaczenia, w jaki sposób wyznamy tej osobie miłość. Nie zawsze jest to jednak takie proste. W miłości jest tak, że najczęściej jedna osoba się w kimś zakochuje. Nie ma reguły, że mężczyzna zakochuje się w kobiecie. Zdarza się, że kobiecie też może zależeć na pewnym mężczyźnie, a on nie będzie wykazywał zainteresowania kobietą, jeśli chodzi o związek z nią. Z tego też względu, próba zamiany przyjaźni w miłość może dotyczyć mężczyzny, jak i kobiety. Wróćmy jednak do tego, że sposób, w jaki będziemy próbować dokonać zmiany, ma spore znaczenie. Przekonać do siebie nie zawsze jest łatwo, ważne jest jednak to, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście ktoś będzie z nami szczęśliwy i czy będzie komuś zależeć tak samo na nas, jak nam na kimś.

Nerwowość


Jednym z błędów może okazać się nerwowość. Nie wybierajmy momentów, w których będziemy komuś przeszkadzać. Jeśli ktoś pracuje, czy poświęca czas na to, żeby osiągnąć swój cel, realizuje swoje zainteresowania, to nie warto w takim momencie komuś przeszkadzać. Uszanujmy osobę, w której właśnie się zakochaliśmy. Pokażmy, że respektujemy ją, a także jej pasje życiowe.

Kolejną sprawą jest zbyt duże zaangażowanie. Jeśli będziemy się starać, to jak najbardziej, róbmy to. Jednak nie można dopuszczać do sytuacji, w której zaczniemy komuś przeszkadzać. Najważniejsze jest to, żeby się nie wywyższać. Nie ma sensu chwalić się tym, jacy jesteśmy. Jeśli się komuś będziemy podobać, to ktoś doceni naszą osobę. Pozostańmy sobą i nie przesadzajmy, gdyż doprowadzimy do sytuacji, w której będziemy wydawać się raczej niepoważni. Ważne jest to, żeby być skromnym, nie popełniać błędu, którym jest zbyt dobre mniemanie o sobie. Możemy takim zachowaniem sprawić, że nie będziemy atrakcyjni dla drugiej osoby.

Bez innych osób


Nie zawsze dobrym pomysłem może okazać się także mieszanie do sprawy innych osób. Przykładem może być zaangażowanie kogoś w to, aby sprawdzić, czy mamy u danej osoby szanse na coś więcej. W takiej sytuacji osoba, w której się zakochaliśmy, nie powinna mieć raczej trudności w tym, aby domyślić się, o co chodzi. Będzie to błąd, gdyż uzna ona, że nie mamy sami odwagi do mówienia jej czegoś, że mamy podejrzane zamiary. Dlatego też, takie próby dowiedzenia się, czy możemy liczyć na coś więcej u kogoś, nie mają dużego sensu. Lepiej zachować ostrożność i nie narażać się na złą opinię.

Pamiętajmy także o tym, aby uważać na trudne tematy, które mogą być przyczyną poważniejszych dyskusji. Przyjaciele mogą omawiać sprawy, pewne problemy, które będą dotyczyć na przykład ich wspólnych zainteresowań. Zakochani również mogą realizować wspólnie swoje zainteresowania, jednakże powinni rozmawiać oni wtedy na tematy związane właśnie z ich zainteresowaniami w innej atmosferze. Nastrój jest ważny, gdyż ma on wpływ na to, jakie tworzą się więzi emocjonalne pomiędzy rozmawiającymi osobami. Zakochani ludzie powinni być dla siebie życzliwi. Musimy więc sami na początku zadbać o to, żeby rozmowy nie były przeprowadzane w poważnej atmosferze.

Lepiej nie być sztucznym


Błędem jest także zachowanie się w sposób daleki od naturalnego, czyli w sposób sztuczny. Musimy być sobą. Aby tego dokonać, najlepiej nie myśleć o tym, w jaki sposób doprowadzić do momentu, w którym wyznamy miłość. Zastanawiajmy się natomiast nad codziennymi sprawami i nie przejmujmy się tym, że ktoś traktuje nas jak przyjaciela. Wcześniej czy później dojdzie do sytuacji, która będzie tą, na którą tyle czekaliśmy. Wtedy również nie można się sztucznie zachowywać. Należy się wyluzować, być sympatycznym.

Przyjaźń i miłość różnią się tym, że w miłości jest miejsce na sferę erotyczną. Aby zmienić przyjaźń w miłość, warto zrezygnować z wypowiadania słów typu przyjacielu, przyjaciółko, kolego, koleżanko. Dobrze jest zadbać o swoją atrakcyjność. Jeśli chodzi o wygląd, to tutaj duże pole do popisu mają kobiety. Mężczyźni mogą natomiast pokazać, że są zaradni. Kolejną kwestią jest rozmowa, a w zasadzie oznajmienie, że kogoś kochamy. Możemy to zrobić w sposób szybki, jednak warto się nad tym pomysłem zastanowić. Możemy zacząć od tematów, które wiążą się z intymnością, czy zacząć po prostu podrywać. Kolejną sprawą jest okazanie bezinteresownej pomocy, czy troski. Cierpliwość i wytrwałość jest istotna, gdyż nie zawsze łatwo jest kogoś przekonać do siebie. Należy także wystrzegać się błędów. Nie bądźmy nerwowi. Starajmy się zadbać o to, żeby nie przesadzać z zaangażowaniem. Skromność jest mile widziana. Nie mieszajmy również innych osób do tego, żeby sprawdziły, czy mamy u kogoś szansę. Kolejnym błędem jest rozmawianie na tematy w sposób bardzo poważny. Zakochani mogą omawiać problemy, ale powinni oni podchodzić do nich inaczej, niż przyjaciele. Nie warto również zachowywać się w sposób sztuczny. Dobrze jest być sobą.