Poczucie humoru zwiększa szanse na miłość

Większe szanse

Poczucie humoru to ważna cecha charakteru, która ułatwia znalezienie sobie drugiej osoby. Dlaczego tak jest? Jakie są z tego korzyści? Co zrobić, żeby mieć poczucie humoru?

Są różni ludzie. Jedni potrafią żartować, inni są raczej poważni. Poczucie humory wiąże się często z dystansem do własnej osoby. Jeśli umiemy się śmiać z siebie, to również będziemy umieć żartować na inne sposoby.

Osoby, które mają poczucie humory, są przeważnie bardziej lubiane. Między innymi jest tak, gdyż łatwiej zdobywają one zaufanie. Należy zwrócić uwagę na fakt, że żarty niektórych osób nie będą śmieszyły wszystkich. Każdy posiada swój własny gust. Reagowanie śmiechem wiąże się również z poczuciem własnej wartości. Jeśli ktoś ma niskie poczucie swojej wartości, to często śmieje się z niepowodzeń innych. Są więc różne sytuacje, jednakże bez względu na nie, poczucie humoru jest pozytywną cechą charakteru i warto ją mieć.

Znaczenie w miłości


Jeśli chodzi o miłość, to poczucie humoru ma tutaj szczególne znaczenie. Jest tak, gdyż miłość kojarzy się z przyjemnością. Jest to właściwe skojarzenie, gdyż rzeczywiście zakochanie się w drugiej osobie jest czymś przyjemnym. Jako że miłość jest czymś miłym, to jest ona raczej dla ludzi, którzy mają dystans do swojej osoby i potrafią żartować. Oczywiście, są też związki, w których znajdują się tylko i wyłącznie ludzie poważni, jednakże często jest tak, że poważna osoba ma trudność ze znalezieniem sobie kogoś. Ponadto, istnieją pewne sytuacje, w których potrzebny jest dystans do własnej osoby w miłości.

Pozbyć się nieśmiałości...


Osoba z poczuciem humoru nie będzie miała problemów z nieśmiałością. Nie będą ją dręczyć kompleksy, będzie miała więcej odwagi, aby odzywać się do drugiej osoby. Pozwoli to jej na łatwiejsze nawiązywanie kontaktu z drugą osobą. Komunikowanie się jest ważne w tym, aby znaleźć się w kimś w związku. Osoba nieśmiała może mieć problemy z tym. Z tego też względu poczucie humoru ułatwia zdobywanie drugiej osoby.

Poczucie humoru pozwala na zwiększenie przyjemności z seksu. Jest tak, gdyż w dużej mierze człowiek musi nauczyć się czerpania przyjemności z seksu. Osoba, która potrafi żartować, nie będzie miała problemów z tym, aby zachować dystans do siebie w momencie, gdy się będzie kochać z kimś. Najczęściej jest tak, że osoba lubiąca żartować, polubi seks i przeżycia z nim związane będą dla niej dobrą zabawą.

Istnieją różnice


Istnieją pewne różnice dotyczące postrzegania drugiej osoby z poczuciem humoru przez mężczyznę, a kobietę, która często uwielbia mężczyznę mającego poczucie humoru. Jest to ważne dla kobiety, aby mężczyzna potrafił żartować. Natomiast, mężczyzna będzie wolał kobietę, która reaguje na jego żarty. Jeśli chodzi o mężczyznę, to ważne jest dla niego, aby kobieta potrafiła się śmiać, była uśmiechnięta. Poczucie humoru u kobiety również może okazać się atutem, aczkolwiek nie tak dużym, jak to bywa u mężczyzny. Zostały przeprowadzone badania, które udowodniły powyższe różnice. Warto również przeprowadzić swoje obserwacje i ocenić, czy są one zauważalne. Pozwoli to na wyciągnięcie wniosków dotyczących tego, w jakim stopniu powyższe różnice się sprawdzają.

Jakich błędów nie popełniać?


Jeśli chodzi o to, aby wykształcić w sobie poczucie humory, to na początek warto zwrócić uwagę na to, czego nie robić. Nie warto uczyć się pewnych dowcipów. Osoba poważna, która nauczy się jakiegoś dowcipu i będzie go opowiadała, może źle wypaść w oczach drugiej osoby. Jest tak, gdyż opowiadając taki dowcip, nie będzie zachowywać się naturalnie. Udawanie nie jest dobre, lepiej być sobą. Okłamywanie siebie samego i innych to poważny błąd. Wcześniej czy później, może on się zakończyć źle dla kogoś. Udawanie często drażni innych ludzi i sprawia, że robimy złe wrażenie. Wtedy pojawia się brak zaufania, często ktoś może nas nie lubić. Jeśli chodzi o miłość, to taka sytuacja nie jest do zaakceptowania. Z tego też względu, jeśli ktoś jest poważny, lepiej niech zachowa swoją naturalną powagę.

Z tego też względu możemy podejść do sprawy inaczej. Osoby poważne często nie słuchają muzyki. Aby nabrać dystansu do swojej osoby, to słuchanie muzyki może być ciekawą propozycją. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o to, aby nauczyć się żartować z własnej osoby, ale można również poprzez słuchanie muzyki stać się bardziej towarzyską osobą. Najlepiej będzie, jeśli postanowimy się zabawić i pójdziemy na dyskotekę, czy w inne miejsce, gdzie będzie można potańczyć. Taniec jeszcze bardziej pozwala na to, aby stać się otwartą osobą. Nie wpłyniemy tym bezpośrednio na to, aby nauczyć się żartować, ale słuchanie muzyki, czy taniec może okazać się jednym z kroków do tego, aby zbliżyć się do celu, jakim jest wykształcenie w sobie poczucia humoru.

Spróbuj zapomnieć o porażce


Wykształcić w sobie pewną cechę charakteru nie jest łatwym zadaniem. Dużo zależy od przeżyć, które doświadczamy. Gdyby można wymazać sobie z pamięci pewne porażki, to wykształcanie w sobie pewnych cech charakteru byłoby dużo łatwiejsze. W związku z tym trzeba walczyć ze swoimi słabościami i jednym ze sposobów na wykształcenie w sobie poczucia humoru jest odpowiednie myślenie. Nie możemy dręczyć się tym, że coś nam się nie udało. Nic to nie wniesie do życia. Będzie tylko i wyłącznie przeszkadzać. Należy szybko zapominać o porażkach i nie przejmować się opiniami innych ludzi. Dobrze jest być optymistą, jednakże nie można okazywać się naiwnym. Jeśli myślimy pesymistycznie, to trudno będzie żartować w pewnych sytuacjach. Najważniejsze jest to, aby w przypadku jakiegoś niepowodzenia, zacząć wszystko od nowa i wracać myślami tylko do tego, co jest dla nas dobre.

Dużo zależy również od tego, z jakimi osobami przebywamy. Niektórzy są poważni, ale to nie oznacza, że z takimi osobami nie powinno się przebywać, jeśli chcemy wykształcić w sobie poczucie humoru. Jednakże dobrze byłoby zaprzyjaźnić się z kimś, kto jest skłonny do żartów. Przebywanie z taką osobą powinno przynieść pozytywne skutki, co może równie pozytywnie przenieść się na osoby, z którymi przebywamy każdego dnia.

Zadbajmy o odpowiednią atmosferę


Następną sprawą jest to, czym się interesujemy, co lubimy robić. Może mieć to wpływ na nasz charakter. Należy zaznaczyć, że wszystko zależy od nas samych, w jaki sposób coś wykonujemy. Często lepiej postarać się o luźniejszą atmosferę, co pozwoli doprowadzić do efektywniejszych wyników, ale przede wszystkim na to, aby być bardziej skłonnym do żartów. Jeśli będziemy ciągle spięci, nie będziemy wyluzowani, to możemy w pewnych momentach odczuwać przemęczenie i będziemy wykazywać brak ochoty do dalszego działania. Z tego też względu dbajmy o pozytywną atmosferę w trakcie pracy czy realizacji swoich zainteresowań.

Zdrowa dieta i aktywność fizyczna także są ważne, jeśli chcemy mieć w sobie dużo energii, dzięki której będziemy w stanie okazywać ochotę do żartowania. Spędzony czas na siłowni pozwala na to, aby się zrelaksować. Do tego może dojść odpowiednia dieta. Możemy stosować również pewne suplementy diety, dzięki którym nie tylko poprawimy stan naszego zdrowia, ale przede wszystkim wpłyniemy na stan hormonów w naszym organizmie. Jest on istotny, jeśli chodzi o goszczenie uśmiechu na naszej twarzy. Poprzez dążenie do tego, aby być zdrowym i wysportowanym, możemy stać się osobami myślącymi pozytywnie. Jest to ważne, jeśli chcemy mieć poczucie humoru.

Nie przejmujmy się innymi


Zastanówmy się nad tym, w jaki sposób wygląda nasze życie. Może brakuje nam drobnych szaleństw. Poczucie wstydu jest czymś normalnym. W momencie, kiedy nie ma nikogo dookoła, można zachowywać się zupełnie inaczej. Ważne jest, żeby nie wstydzić się tego, co się robi. Nie można poddawać się swoim kompleksom. Warto dowartościowywać się i powtarzać sobie, że lubimy swoją osobę. Wtedy nie będziemy czuć się samotni i sami będziemy żartować, choć nie będzie drugiej osoby z nami.

Zastanawiajmy się czasami nad swoją osobą. Można łatwo ocenić, czy rzeczywiście lubimy żartować, czy może jesteśmy poważni. Pamiętajmy o tym, aby nie okłamywać samego siebie. Jeśli uznamy, że mamy poczucie humoru, to w takim momencie powinniśmy często żartować i mieć dystans do swojej osoby. Pamiętajmy o tym, żeby nie zachowywać się w sposób sztuczny. Z tego też względu po raz kolejny warto zaznaczyć, aby nie uczyć się dowcipów, tylko oddziaływać pewnymi czynnościami na siebie w taki sposób, aby wykształcić w sobie poczucie humoru.

Jeśli mamy poczucie humoru, to często potrafimy żartować jednocześnie z własnej osoby. Miłość jest przyjemnością, przez co poczucie humoru pomaga w znalezieniu sobie drugiej osoby. Często w miłości potrzebny jest dystans do własnej osoby. Osoba z poczuciem humoru nie jest nieśmiała, ma więcej przyjemności z seksu. Kobiety wolą mężczyzn, którzy mają poczucie humoru, natomiast mężczyzną zależy bardziej na tym, aby reagowały one na ich żarty. Jeśli chcemy wykształcić w sobie poczucie humoru, to nie uczmy się na pamięć dowcipów, nie udawajmy. Możemy w zamian słuchać muzyki, starać zapominać się o porażkach, myśleć optymistycznie, postarajmy się być wyluzowanym w momencie, gdy wykonujemy swoją pracę czy realizujemy swoje zainteresowania, możemy także zaprzyjaźnić się z kimś, kto ma poczucie humoru. Ponadto, uprawiajmy sport, zdrowo się odżywiajmy, dowartościowujmy samych siebie.