Co zrobić, by czuć się bezpiecznie na pierwszej randce?

czy jesteśmy bezpieczni

Zarejestrowaliśmy się w portalu randkowym. Znaleźliśmy profil osoby, która nam odpowiada. Chcemy się z nią spotkać. Teraz pojawiają się pytania. Z kim tak naprawdę zamierzam się spotkać? Czy ta osoba rzeczywiście mówi o sobie prawdę? A może jest to ktoś inny?

Przede wszystkim pojawia się tutaj kwestia bezpieczeństwa. Pierwsza randka to często nie zawsze przyjemność, ale duża niepewność i strach przed spotkaniem kogoś o złych zamiarach. Nie powinno tak być. Jako że poznawanie nowych ludzi lub swojej miłości powinno przynosić miłe wspomnienia, zastanówmy się co zrobić, żeby pierwsza randka była bezpieczna? Co zrobić, żeby taka randka była przyjemnością?

Po pierwsze...


Zacznijmy od tego, że jest wiele osób, którzy wspominają swoje pierwsze spotkanie, jako jeden z lepszych dni w swoim życiu. Nie oznacza to, że wcześniej nie próbowały się z nikim innym spotkać. Często tak bywa, że dana osoba nam nie będzie odpowiadać. Trzeba jednak doprowadzić do takiej sytuacji, aby takie jednorazowe spotkanie nie kojarzyło się nam źle. Spróbujmy się przekonać, czy wybrana przez nas osoba poważnie podchodzi do sprawy i będzie nam często odpisywać na portalu randkowym. Oszuści raczej szukają okazji i nie chcą spędzać dużo czasu na odpisywaniu na wiadomości. Gdy ktoś nas ignoruje, jest to pierwszy znak do tego, żeby się poważniej zastanowić nad tym, z kim zamierzamy się spotkać. Nie jest to reguła, ale w ten sposób możemy wykonać wstępną selekcje, która pozwoli zwiększyć wiarygodność wybranej osoby.

Czasami bywa tak, że oszuści zarejestrowani na portalu randkowym specjalnie chętnie odpisują na wiadomości w celu zwiększenia swojej nieprawdziwej wiarygodności. Dlatego też, odpisywanie na nasze wiadomości nie jest wystarczające, aby czuć się bezpiecznie na randce z taką osobą. Niestety, problem polega na tym, że dopóki nie zobaczymy drugiej osoby, to nie będziemy w stanie się dowiedzieć czy wybrana przez nas osoba jest wiarygodna.

Istnieje alternatywna opcja


Możemy jednak rozwiązać ten problem w dość nietypowy sposób, aczkolwiek nie będzie ona dla każdego akceptowany. Mianowicie, chodzi o wynajęcie osoby, która będzie miała za zadanie potwierdzić tożsamość tej osoby oraz sprawdzić, czy nie jest ona oszustem. Jest to opcja dla ludzi, którzy wybitnie się obawiają spotkania na pierwszej randce.

Jednakże, są inne sposoby, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na pierwszej randce. Sprawią one również, że będziemy czuć się na niej pewnie oraz będziemy ją dobrze wspominać. Po pierwsze, musimy przemyśleć miejsce, w którym się spotkamy. Tutaj pojawiają się różne opcje. Jednakże pamiętajmy o tym, aby było to miejsce publiczne. Pozwoli to znacznie zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Dobrym wyborem może być rynek w mieście, gdzie przeważnie jest dużo ludzi oraz co jest nawet istotniejsze, są kamery monitorujące takie miejsce. Dla niektórych jest to wystarczające, aby spotkać się w takim miejscu z wybraną osobą i czuć się przy tym pewnie. Innym miejscem może być restauracja albo dyskoteka. Jednakże jest to opcja dla innych osób. Niektórzy mogą się czuć źle w pomieszczeniach zamkniętych. Jest to kwestia gustu, trzeba się wcześniej umówić i wybrać sobie miejsce spotkania, które będzie odpowiadało dwojga osobą.

Są inne sposoby


Co możemy jeszcze zrobić? Zabierzmy ze sobą osoby towarzyszące nam. Mogą to być zaufani koledzy, dzięki którym będziemy czuć się bezpiecznie. Możemy również wynająć specjalnie przeznaczone do tego osoby. Mowa tutaj o ochroniarzach, aczkolwiek może to być niepotrzebny wydatek i jest to raczej opcja dla tych, którzy mają duże obawy przed pierwszą randką. Sposób rozmawiania z wybraną osobą jest niezmiernie ważny. Faktem jest, że każdy ma swoje zainteresowania, ale przede wszystkim charakter. Jedni będą bardziej poważni, natomiast w wiadomościach innych osób będzie można dostrzec więcej luzu. Pamiętajmy, że styl, którym wybrana osoba będzie do nas odpisywać, nie powinien mieć wpływu na naszą opinie dotyczącą wiarygodności tej osoby. Jest to przestroga dla tych, którzy potrafią być łatwowierni. Czasami bywa tak, że pozory mylą i źle oceniamy kogoś. Po prostu szukajmy kogoś, kto nam odpowiada i starajmy się również być sobą w pisaniu wiadomości do kogoś. Pozwoli to zwiększyć prawdopodobieństwo na udaną randkę. Ta porada nie dotyczy raczej bezpośredniego bezpieczeństwa podczas pierwszego spotkania, ale pozwala ona w poszukiwaniu wymarzonej osoby. Natomiast ma ona jeszcze jeden ważny powód, dla którego się tutaj pojawiła. Mianowicie, pozwala na zrozumienie kwestii dotyczącej sposobu rozmawiania z osobami zarejestrowanymi na portalach randkowych, co przekłada się na bezpieczeństwo w sposób pośredni.

Co z tego wynika?


W poprzednim akapicie była mowa o tym, w jaki sposób powinniśmy rozmawiać z osobami w portalach randkowych. Teraz rozwińmy tę kwestię, aby poruszyć bardziej istotę bezpieczeństwa podczas pierwszej randki. Mianowicie, można zastosować taką taktykę, aby wybadać, czy wybrana przez nas osoba rzeczywiście pisze o sobie prawdę. Załóżmy, że piszemy z kimś, kto interesuje się muzyką i uczęszcza do szkoły muzycznej. Możemy znaleźć w internecie informacje na ten temat. Innym przykładem może być potwierdzenie szkoły, do której uczęszcza. Często oszuści nie piszą o sobie prawdy, gdyż nie mieliby dobrej opinii o sobie. Natomiast użytkownikom portali randkowym pozwala to na zidentyfikowanie braku wiarygodności danej osoby. Zalecane jest, aby takie pytania o uczęszczanie do szkoły lub na zajęcia do klubu sportowego, były zadawane delikatnie, bez zbędnego pośpiechu. Dzięki temu nie będziemy się wydawać nienaturalni dla wybranej przez nas osoby. Gdy będziemy ze sobą dużo pisać, to w przyszłości takie informacje same będą się pojawiać i będziemy mogli je dyskretnie zanotować. Później możemy je wykorzystać do potwierdzenia informacji, które zostały nam przez kogoś przekazane.

Raportujmy o oszustach!


Niektóre fora internetowe oraz portale randkowe pozwalają zidentyfikować oszustów. Są osoby, które ostrzegają przed niektórymi profilami. Nie jest to może bardzo istotne zabezpieczenie, ale taki dodatek zwiększający wiarygodność. Często jednak takie osoby zmieniają swoje zdjęcia profilowe, jedyne co pozostaje do wykrycia, to adres IP. Jest to metoda trudna do zrealizowania. Wymaga ona wiele czasu. Na początek musimy stworzyć listę profili podejrzanych osób. Dobrze potem jest wykryć ich adresy IP, choć można je zmieniać. Więc pozostaje ona tylko i wyłącznie dodatkiem. Gdy jednak zobaczymy podejrzany profil, o którym była już mowa na jednym z forów internetowych, to możemy o takim profilu zaraportować administratorowi danego portalu randkowego.

Teraz przejdźmy do kwestii płatnych portali randkowych. Faktem jest, że w znaczny sposób zwiększają one poczucie bezpieczeństwa osób, które chcą się umówić na pierwszą randkę. Są i takie portale, które dają pierwszeństwo kobietą. Mogą one pisać wiadomości za darmo lub po niższej cenie. Lepiej jednak zachować tutaj równość, zdarzają się przypadki, kiedy kobiety także są fałszywe. Po prostu oszustem może być każdy. Dlatego też, opłaty zniechęcają oszustów na portalach randkowych. Sprawia to, że powstaje dylemat, gdzie zakładać swój profil. Zależy to od gustu, ale panuje jednak przekonanie, że bezpieczniej jest zrobić to na portalu randkowym, gdzie obowiązują opłaty. Pozwalają one na wysyłanie wiadomości lub inny kontakt z daną osobą.

Ostrożność to podstawa


Pamiętajmy, że jednak najważniejsza jest ostrożność. Możemy podejść do sprawy w bardziej psychologiczny sposób. Spróbujmy napisać do drugiej osoby wiadomość, w której powiemy wprost, że mamy obawy przed spotkaniem na pierwszej randce. Typowy oszust na takie pytanie odpowie ze spokojem, że jest to dla niego pierwsza randka. Czy da się jakoś rozpoznać tutaj oszusta? Pewna odpowiedź to nie jest ani niepokojące zjawisko, ale również nie możemy być pewni, że mamy do czynienia z wiarygodną osobą. Natomiast, gdy otrzymamy odpowiedź, w której będziemy mieli zbyt wiele informacji na temat tego, że nie ma się czego obawiać, to możemy się zacząć bardziej niepokoić. Jest to znak, że możemy mieć do czynienia z kimś, kto się podszywa pod kogoś.

Takie pytanie może być wstępem, który pozwoli na coś odważniejszego. Mianowicie, na pytanie dotyczące potwierdzenia wiarygodności przez kogoś. Wystarczy profil na jednym z portali społecznościowych. Jest to dobra okazja, żeby się upewnić, że mamy do czynienia z kimś wiarygodnym. Warto to zrobić. Nie bójmy się zadawać takich pytań, jesteśmy w internecie anonimowi, więc nie musimy się nikogo obawiać. Jeśli natomiast takie pytanie sprawi, że się ktoś na nas obrazi, to w tym momencie będziemy mieli dowód, że wybranej osobie nie zależy na naszej osobie oraz istnieje duże prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z kimś o złych zamiarach.

Doprowadźmy do dyskusji


Rozpoczęcie rozmowy, w której wyrazimy niepokój dotyczący pierwszego spotkania powinno się przeistoczyć we wspólną dyskusje na temat tego, w jaki sposób sprawić, aby spotkanie było bezpieczne. Gdy wybrana osoba sama będzie się angażować w tę dyskusję, to będzie to dla nas dobry znak. Pozwoli to na wysunięcie wniosku, w którym będziemy mieli wzrost prawdopodobieństwa, że dana osoba jest wiarygodna.

Pamiętajmy więc, że mamy wiele opcji, które mogą zapewnić bezpieczeństwo podczas pierwszej randki. Będziemy się dzięki temu czuć pewnie i randka będzie dla nas przyjemnością. Możemy poprosić o spotkanie w miejscu publicznym, najlepiej tam, gdzie są kamery. Jeśli to nie zapewnia nam poczucia bezpieczeństwa, to weźmy ze sobą osoby towarzyszące. Istnieją również inne sposoby, które przyczynią się do tego, żeby poczuć się pewniej. Możemy sprawdzić wiarygodność wybranej osoby. Zlećmy to zaufanej osobie, innym sposobem jest zapytanie się, gdzie pracuje lub chodzi do szkoły, czy ma profil na portalu społecznościowym. Możemy również zastosować metodę psychologiczną, w której powiemy wprost o obawach dotyczących pierwszej randki. Wtedy poczekajmy na reakcje, jeśli dojdziemy do wspólnych wniosków, w których omówimy kwestie bezpieczeństwa, to możemy poczuć się zdecydowanie pewniej.