Jak czerpać przyjemność ze związku?

Przyjemność z miłości

Kiedy już spotkamy kogoś, kto nam odpowiada i jesteśmy przekonani do tej osoby, to wtedy możemy zacząć się cieszyć wspólnym związkiem. W jaki sposób to robić? Jak sprawić, żeby każdy dzień był przyjemnością?

Aby odpowiedzieć sobie na te pytania, na początku należy zastanowić się nad tym, czym tak naprawdę jest przyjemność. Jest to doznanie pozytywnie odbierane przez nas samych. W udanym związku przebywanie z ukochaną osobą powinno być już przyjemnością. Gdyż druga osoba powinna dostarczać nam pozytywne bodźce odbierane przez nasze zmysły.

Aby czerpać dużo przyjemności ze związku, po pierwsze należy powoli się poznawać. Gdy będziemy to robić szybko, to w późniejszym etapie możemy już nie odbierać tak pozytywnie bodźców przesyłanych przez kogoś i zaczniemy się nudzić. Można to porównać do ziołolecznictwa. Na początku wszystkie leki ziołowe poprawiają stan naszego zdrowia, w późniejszym etapie przestają już działać tak pozytywnie. Tak samo jest w związku. Gdy od razu zbliżymy się do siebie, to samo przebywanie przestanie nam wystarczać. Dlatego też warto zadbać o to, żeby dany związek nie przestał nam szybko dostarczać pozytywnych wrażeń. Jak tego dokonać? Budujmy powoli napięcie i w kluczowych momentach starajmy się je ostudzić. Pamiętajmy tylko o tym, żeby nie sprawić przy tym komuś przykrości. Gdy już coś obiecujemy, to wtedy dotrzymujmy słowa, gdyż w przeciwnym wypadku zakończy się to dla naszego związku źle.

Takie powolne zbliżanie się do siebie jest jedną z lepszych rad na początku. Gdy już się poznamy, to wtedy dobrze jest zrobić sobie przerwę. Jednak nie ma ona polegać na całkowitym oddaleniu się od siebie. To może także doprowadzić związek do rozpadu. Przerwa ma polegać na tym, żeby postarać się znaleźć wspólne zainteresowanie i zacząć je realizować. W ten sposób staniemy się przyjaciółmi, a nasz związek będzie „odpoczywał". Po pewnym czasie bodźce dostarczane przez drugą osobę znowu zaczną wpływać na nas pozytywnie i w tym momencie po raz kolejny należy powoli budować napięcie. W przeciwnym razie szybko się znudzimy.

Inną kwestią jest to, żeby dbać o dany związek. Chwilowa przerwa w postaci zmiany związku w przyjaźń to dobra opcja, żeby nie zapomnieć o sobie. Dlatego też następną kwestią jest jednak częste powracanie do siebie, a jeśli chodzi o przyjacielskie przebywanie, to powinniśmy przez cały czas o nim pamiętać. Mówiąc najprościej, im będzie więcej chwil ze sobą, tym więcej przyjemności.

Bądźmy kreatywni!


Kolejną radą jest użycie swojej wyobraźni. W związku musimy być kreatywni. W zasadzie to przez cały czas trwania związku możemy wymyślać coś nowego i dzięki temu nigdy on się nam nie znudzi. Wszystko zależy od nas samych. Jeśli będziemy pomysłowi, to nie będzie nam brakować przyjemności. Gdy się kogoś zaskakuje, to w organizmie wydziela się adrenalina, co może w znacznym stopniu kogoś pobudzić. Należy jednak uważać, gdyż nie każdy będzie tolerował wszystkie nasze niespodzianki. Musimy poznać drugą osobę, gdy będziemy wiedzieć, czego pragnie, to wtedy możemy przygotować dla niej niespodziankę, która dostarczy jej wrażeń.

Szczerość w związku jest również istotna. Jeśli będziemy rozmawiać o tym, czego oczekujemy od partnera, to będziemy czerpać więcej przyjemności. Pozwoli to również na większe zbliżenie się do siebie. Gdy będziemy więcej ze sobą rozmawiać, to więcej się o sobie dowiemy, co będzie procentować w przyszłości. Wzajemne okłamywanie się często doprowadza do rozpadu związku, warto więc mówić o tym, czego oczekujemy od drugiej osoby i dochodzić do wspólnego kompromisu.

Kolejną ważną cechą jest wyrozumiałość dla drugiej osoby. Brak wyrozumiałości dla drugiej osoby, to częsty błąd. Gdy dana osoba czegoś nie chce, a my nie zwracamy na to uwagi, to przyjemność zamieniamy w nieprzyjemne doznania. Często może się zdarzyć, że ktoś nie będzie chciał nam czegoś odmówić, ponieważ uzna to za niestosowne i będzie się obawiał, że zrobi tym przykrość drugiej osobie. Dlatego też, musimy wystarczająco poznać drugą osobę i wybadać, czy jest jej z nami przyjemnie. Bądźmy wyrozumiali dla najbliższej nam osoby i upewniajmy się, że jest jej z nami dobrze. Gdy nie będzie miała ona ochoty na nasze pomysły, to w tym momencie porozmawiajmy o oczekiwaniach wobec związku.

Dobra atmosfera sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi


Pamiętajmy również o atmosferze. Często to właśnie ona decyduje o radości z przebywania z drugą osobą. Każdy ma swoje własne potrzeby, niektórym odpowiadają romantyczne kolacje, inni wolą spacery. Najlepiej poznać osobę, która ma takie samo zdanie jak my. Pozwoli to na jeszcze większą przyjemność i życzliwość wobec siebie samych. Możemy również sami postarać się o budowanie atmosfery. Nie róbmy jednak nic na siłę, jeżeli ktoś czegoś nie będzie tolerował, to powinniśmy w takiej sytuacji ustąpić i zastanowić się nad zmianami. Najważniejszy tutaj jest kontakt. Powinniśmy rozmawiać o tym, w jakich miejscach chcemy ze sobą przebywać, czego oczekujemy. Niektórzy lubią wyjechać gdzieś, taka zmiana otoczenia pozwala lepiej zapomnieć o otaczającym świecie. Są natomiast osoby, które będą upierały się przy tym, aby pozostać w domu. Jest to kwestia gustu, w każdym bądź razie przyjemność ze związku można czerpać wszędzie i w praktycznie każdej sytuacji. Musimy być tylko zgrani i zgadzać się w każdej kwestii.

Możemy również stosować pewne suplementy, które poprawią nam nastrój i nabierzemy jeszcze większej ochoty, żeby się do siebie zbliżyć. Najlepiej zdecydować się na te naturalne, gdyż będziemy mieli pewność, że nam nie zaszkodzą, a mogą nawet przyczynić się do poprawy naszego zdrowia. W przeciwieństwie do innych, często drogich odżywek, mogą one wprawić parę w nastrój, który pozwoli na intensywniejsze doznania. Jest to doskonała propozycja dla osób, którzy zaczynają się trochę nudzić i oczekują czegoś więcej. Wtedy możemy zacząć eksperymentować i rozbudzić związek. Może to przynieść pozytywny skutek w postaci ponownego zauroczenia się sobą.

Nastawienie psychiczne to istotny element w czerpaniu przyjemności!


Ważnym czynnikiem wpływającym na czerpanie przyjemności ze związku jest odpowiednie nastawienie psychiczne. Możemy tutaj wiele zyskać. Dobra para powinna myśleć wyłącznie o sobie i nie przejmować się tym, co się wokół nich dzieje. Gdy się zauroczymy, to pod wpływem hormonów możemy doznać wiele przyjemności. Jeśli będziemy mieć miłe wspomnienia ze swoich spotkań, to będziemy chcieli do siebie jak najczęściej powracać. Ważne żeby wspólne chwile dostarczały nam miłych wrażeń, co będzie owocowało kolejnymi chwilami bogatymi w przyjemności. Poprzez takie postępowanie doprowadzimy do tego, że będziemy bardzo pozytywnie do siebie nastawieni. Z tego nastawienia będą wynikały tylko i wyłącznie kolejne przyjemności. Żeby jednak do tego doprowadzić, musimy sami się w to zaangażować, a przede wszystkim musimy tego chcieć. Wszystko zależy od nas samych, możemy wybierać pomiędzy dobrymi decyzjami, a tymi złymi, które nie przyniosą nam korzyści.

Uprawiajmy sporty


Ważna jest tutaj również aktywność fizyczna. Trening naszego ciała pozytywnie wpływa na nas samych. Wydzielają się wtedy hormony pozytywnie wpływające na nasz organizm, czujemy się lepiej, rzadziej chorujemy, jesteśmy silniejsi, kształcimy w sobie charakter. Dobrze jest uprawiać sporty, w których nie będziemy kształcić tylko i wyłącznie jednej grupy mięśni. Może to być na przykład piłka nożna czy sporty walki. Dla kobiet lepszym wyborem będzie aerobik lub wykonywanie ćwiczeń poprawiających sylwetkę. Można również pomyśleć o wspólnej aktywności fizycznej, co również przyczyni się do tego, żeby się do siebie zbliżyć. Wspólne przejażdżki rowerowe czy spacery to dobry pomysł, żeby mieć pozytywne nastawienie do siebie.

Odżywiajmy się zdrowo


Inną kwestią jest dieta i zdrowe odżywianie się. Jeśli będziemy wybierać produkty, które nie będą powodować, że będziemy czuć się ociężale, to będziemy chętniej się do siebie zbliżać. Będziemy czuć się lekko i zdrowo. Pamiętajmy, żeby pić dużo wody, wtedy oczyścimy organizm ze zbędnych substancji i będziemy atrakcyjniejsi dla drugiej osoby, przez co dostarczymy jej i sobie więcej przyjemności. Warto zaznaczyć, że w kwestii odżywiania znajduje się duży potencjał, który można wykorzystać. Warto się zainteresować bardziej dietetyką, jeśli myślimy o tym, żeby być atrakcyjnym dla drugiej osoby.

Dbajmy o atrakcyjny wygląd


Dbanie o wygląd także jest ważne. W szczególności powinny robić to kobiety, ale mężczyźni również powinni zadbać o to, żeby dobrze wyglądać w oczach kobiet. Gdy będziemy atrakcyjni dla siebie, to będziemy chcieli się często zbliżać do siebie, dostarczymy sobie i naszej ukochanej osobie więcej przyjemności. Będziemy mieli większą satysfakcje ze związku. Poczujemy się pewnie i będziemy dowartościowani. Jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje, ale mężczyźni z reguły lubią delikatne kobiety, które są naturalne. Nie warto więc przesadzać z makijażem oraz z ekscentrycznością w dobieraniu ubrań. Natomiast kobiety lubią zadbanych mężczyzn. Pamiętajmy, że zbyt formalny strój to częsty błąd mężczyzny, który może doprowadzić do braku zainteresowania ze strony kobiety.

Żeby nauczyć się czerpać przyjemność ze związku, warto również popracować nad pewnymi cechami. Mianowicie powinniśmy się uspokoić, być wyluzowani, myśleć o drugiej osobie. Warto również być miłym i mieć poczucie humory, wtedy łatwiej będzie się rozluźnić i druga osoba nabierze więcej zaufania do nas. Takie postępowanie to jeden z kluczy do sukcesu w związku. Pozwoli nam poczuć się pewnie, będziemy mieć satysfakcje i ochotę na więcej. Wtedy możemy coraz częściej zbliżać się do siebie. Dzięki temu przyjemności będzie jeszcze więcej.

Podsumowując, budujmy napięcie powoli, zmieniajmy czasami związek w przyjaźń, bądźmy kreatywni, uprawiajmy sporty, odżywiajmy się zdrowo. Jeśli będziemy tak postępować, to przez cały czas będziemy czerpać przyjemność z naszego związku.