Z jaką osobą się najlepiej związać?

Szukanie miłości

Obecnie wiele portali randkowych przeprowadza różnego rodzaju testy, które mają nam podpowiedzieć, z którą osobą będzie nam najlepiej. Nie zawsze jest to dobra droga do udanego związku.

Zacznijmy od przykładu ze znajomymi, potem wrócimy do związku. Pozwoli on nam lepiej zrozumieć więzi pomiędzy przyjaciółmi, później zastanowimy się, jak to się ma do związku. Otóż znajomych najczęściej łączą zainteresowania. Przykładem niech będą młodzi ludzie umawiający się na mecz piłki nożnej. W tym przypadku zainteresowaniem jest sport. (dokładnie piłka nożna) Ma ono kluczowy wpływ, gdyż właśnie piłka nożna doprowadza do tego, że młodzi ludzie postanawiają się spotkać. Teraz przejdźmy do drugiego zainteresowania, jakim jest czytanie książek i postarajmy się ocenić charaktery osób grających w piłkę nożną (szukający wyzwań, lubiący rywalizacje) i czytających książki (spokojni, domatorzy). Mianowicie, osoba czytająca książki będzie miała przeważnie inny charakter od kogoś, kto biega po boisku. Jednakże są wyjątki, co potwierdzają nasze obserwacje. Dlatego też ktoś, kto jest spokojną osobą, również może umawiać się na mecze piłkarskie, a niekoniecznie będzie lubił czytać książki. Może oczywiście nawet lubić obydwie czynności, czyli czytanie książek, jak i granie w piłkę nożną.

Jaki wniosek?


Wniosek jest następujący. Znajomi mogą mieć różne charaktery, ale podobne zainteresowania. Jednak jak to jest w związku? Czy rzeczywiście zainteresowania mają znaczenie?

Tutaj sprawa ma się trochę inaczej. Kobiety raczej nie lubią piłki nożnej. Mężczyźni natomiast częściej wolą grać w piłkę nożną niż czytać książki. Na szczęście nie ma w tym nic złego, gdyż kobiety lubią sportowców, a mężczyźni domatorki. Oczywiście zawsze może być inaczej, ale to kwestia przypadku. Dlatego też rzadko mężczyzna i kobieta, którzy są w związku, mają podobne zainteresowania.

Teraz przejdźmy do negatywnej kwestii, do tego, że takie zainteresowanie często rujnuje związek. Często się słyszy o rozwodach, rozstaniach spowodowanych właśnie zainteresowaniami. Dlatego też na początku trzeba się określić, czym się interesujemy i czy ktoś to będzie akceptować. Może się okazać, że dla kogoś nie do zaakceptowania będą częste wyjazdy. Tak więc po pierwsze bądźmy szczerzy w opowiadaniu o naszych zainteresowaniach i w tym, co robimy w życiu, czym się poświęcamy.

Nie utrudniajmy sobie życia!


Warto jeszcze tutaj dodać, że zainteresowań jest tak dużo, że raczej ciężko jest przefiltrować je w wyszukiwarce czy poprzez uzupełnienie ankiety. Jednak naszą radą jest opowiedzenie sobie o zainteresowaniach już po innych etapach składających się na szukanie udanego związku, gdyż tak jest łatwiej.

Musimy zacząć od tego, co jest łatwiejsze, ale też nie da się tego zrobić poprzez wypełnienie ankiety. Mianowicie, chodzi o wygląd drugiej osoby. Czy tego chcemy, czy też nie, na początku patrzymy jak dana osoba wygląda. Związek to nie jest przyjaźń. Żeby być szczęśliwym, musi się nam druga osoba podobać. Gdy już sobie kogoś upatrzyliśmy, wtedy możemy przejść do poznawania charakteru tej osoby oraz jej zainteresowań. Charakter jesteśmy w stanie tylko po części przefiltrować w wyszukiwarce, wygląd również. W zasadzie to jak się tylko z kimś spotkamy, to wtedy się okaże czy dana osoba się nam podoba. Natomiast cech charakteru jest dużo, tak więc w ich poznawaniu musimy być cierpliwi.

Najważniejsze jednak jest to, czym się dana osoba interesuje. Brak wiedzy na ten temat to najczęstszy błąd, który może być przyczyną nieudanego związku. Dlatego też rozmawiajmy ze sobą o charakterze i o tym, co chcemy robić w życiu. Jeżeli odpowiada nam w kimś wygląd, charakter i to, czym się interesuje oraz poświęca codziennie, to wydaje się, że możemy się w takiej osobie zakochać. Aczkolwiek wybieranie swojej miłości tylko i wyłącznie na podstawie powyższej wiedzy nie jest wystarczające do tego, żeby mieć pewność, że związek będzie udany.

To nie jest takie proste!


Teraz skupimy się na innej kwestii, która również ma znaczenie. Mianowicie, ludzie często mają różne pomysły. Zdarza się, że znajdują sobie nowe cele. Chcą je realizować, co może doprowadzić do rozpadu związku. Wspomnieliśmy wcześniej o zainteresowaniach, o tym że często rujnują one związek. Jednakże, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy dana osoba nagle nie zmieni swoich poglądów na otaczający ją świat.

Jak więc się zabezpieczyć przed tym problemem? Wydaje się być to niewykonalne, gdyż każdy może nagle zacząć się czymś interesować, co doprowadzi drugą osobę do rozpaczy. Trzeba podejść do tego problemu w sposób psychologiczny. Musimy dobrze poznać charakter drugiej osoby. Możemy ją zaskoczyć poprzez nietypową propozycję. Na przykład zaproponujmy komuś maraton. Jeśli reakcja będzie na tak, to taka osoba może zmieniać swoje zainteresowania. Jeśli okaże ona niezadowolenie, to wtedy będziemy mieć większą pewność, że mamy do czynienia z kimś, kto jest bardziej uporządkowany oraz potrafi asertywnie odmówić. Jest to też dobry pomysł, żeby sprawdzić kogoś, czy może nie mamy do czynienia z osobą za bardzo nerwową. Niektórzy w takim momencie mogą się zdenerwować i to również będzie dla nas niepokojące zjawisko.

Ambicja pozwala na wysunięcie ciekawych wniosków


Inną kwestią jest to, w jaki sposób druga osoba podchodzi do swoich zainteresowań. Jeśli nie okazuje w tym wiele ambicji, to znakiem tego jest dość obojętna i również w tym przypadku może je zmienić. Jest to więc negatywny przypadek. Lepiej znaleźć kogoś ambitnego, kto bardziej przywiązuje wagę do tego co robi. Pozwoli nam to na wysunięcie wniosku, w którym stwierdzimy pewną stałość w poczynaniach danej osoby.

Warto zwrócić uwagę, żeby nie stosować taktyki, w której sami zmienimy nagle swoje zainteresowanie. Wtedy popełnimy błąd i druga osoba może nas potraktować, jako nieodpowiedzialną, podejmującą dziwne dla niej decyzje. Lepiej okazać ambicje w swoich zainteresowaniach, ale pamiętajmy że tak naprawdę związek to też powinna być dla nas realizacja swoich ambicji. Musimy chcieć się z kimś związać i znaleźć czas na wspólne chwile. Gdyż w przeciwnym razie związek będzie tylko i wyłącznie udręką.

Stosunek do związku


Kolejną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest podejście drugiej osoby do wspólnego związku. Nie warto być z osobą, której zależy tylko na romansie. Tak samo ktoś, komu zależy tylko i wyłącznie na tym, żeby za wszelką cenę z kimś być, ale rzadko się do siebie zbliżać. Związek na tym nie polega. Powinno się czerpać z niego wiele przyjemności i każdego dnia spędzać wspólne chwile.

Aby poznać osobę z tej strony, musimy być cierpliwi. Po pewnym czasie dowiemy się, czego dana osoba oczekuje, jakie wiąże z nami nadzieje, czy zależy jej na związku czy też może nie. Nie zachowujmy się przy tym podejrzanie dla kogoś. Starajmy się być sobą. Wtedy ktoś inny nie będzie odnosił wrażenia, że udajemy kogoś innego. Może to wzbudzić brak zaufania.

Możemy również zastosować inną metodę w sprawdzeniu podejścia szukanej osoby do związku. Aby tego dokonać, musimy mieć listę cech charakteru, które powinna posiadać szukana przez nas osoba. Czekajmy tak długo, aż poznamy je wszystkie. Wtedy będziemy wiedzieć, w jakim stopniu możemy liczyć na zaangażowanie kogoś w nasz związek. Przykładowo, jeśli ktoś będzie bardzo ambitny, będzie wykazywał wiele czułości, to bardziej będzie zależało takiej osobie na tym, żeby się z kimś związać.

Pamiętajmy także o wartościach, które są wspólne. Na przykład religia, która dla niektórych jest bardzo ważna. Są jednak i tacy, którym w ogóle na niej nie zależy, a nawet są i przeciwnicy niektórych religii. Dlatego też, pamiętajmy o tym, żeby zwracać na to uwagę. Ponieważ takie wartości mogą być przyczyną ważnego sporu, który może doprowadzić do rozpadu związku. Dobrze jest jeszcze przed poznaniem kogoś dowiedzieć się, jakie wartości osoba uważa za ważne. Pozwoli to na zaoszczędzenie sobie czasu oraz nieprzyjemności.

Czy rzeczywiście komuś na nas zależy?


Możemy również przekonać się, czy komuś na nas zależy. Jest to dobra opcja do tego, żeby mieć pewność, że znaleźliśmy odpowiedzialną osobę oraz że będziemy z kimś, komu się podobamy. Możemy zrobić to w delikatny sposób poprzez drobną prośbę. Wtedy się okaże jaka będzie reakcja i czy rzeczywiście ktoś jest dla nas wystarczająco życzliwy. Oczywiście nie oczekujmy przy tym za wiele. Nie wszystkie prośby musi ktoś spełniać. Należy tutaj zachować dystans i rozwagę.

Pamiętajmy również o asertywności, o szczerości wobec siebie. Wtedy lepiej się poznamy i więcej się dowiemy o drugiej osobie. Warto na początku się dobrze zastanowić i rozwiać swoje wątpliwości, żeby nie żałować swoich decyzji w przyszłości. Błędy mogą nas dużo kosztować. Nie tylko czas, ale przede wszystkim możemy odnieść dużą porażkę, która może się negatywnie na nas odbić. Rozstania zawsze należą do nieprzyjemnych chwil, a są one spowodowane błędami popełnianymi na początku. Gdyż są one wynikiem złej oceny drugiej osoby.

Pamiętajmy więc, aby zwracać uwagę na wszystkie istotne czynniki, do których się wlicza wygląd, charakter, zainteresowania. Ponadto, dowiedzmy się, czy druga osoba podchodzi do naszego związku poważnie i czy zależy jej na nas samych. Dodatkową kwestią jest zbadanie, czy zainteresowania danej osoby są stałe, czy może w przyszłości zmienią się one nie do poznania i będziemy mieli duży problem, gdyż nie będziemy już ich tolerować.