Jak dobrze wypaść na randce?

pierwsza randka

Zastanawiasz się co zrobić, aby na randce dobrze wypaść w oczach drugiej osoby? Nic w tym dziwnego. Warto się przygotować odpowiednio do takiego spotkania, które może znacząco przybliżyć cię do związku. Na co zwrócić w szczególności uwagę? W jaki sposób się zachowywać?

Randka z drugą osobą jest różnie traktowana przez ludzi. Dla niektórych jest to po prostu zabawa. Inni mogą mieć takie podejście, w którym będą zachowywać powagę. Należy być sobą, aczkolwiek pamiętajmy o tym, żeby się dostosować również do wymagań drugiej osoby. Jeśli ona też podejdzie do randki poważniej, tak samo, jak ty, to jest szansa na sukces. Podobnie jest z osobami, które traktują takie spotkanie luźniej, każda z osób na randce musi mieć podobne nastawienie. Nie ma znaczenia, jakie ono będzie, chodzi jednak o to, aby umówione osoby pasowały do siebie.

Na początek musisz uświadomić sobie, że ważną sprawą jest wygląd. Jest on istotny, gdyż możemy dzięki niemu wywrzeć na kimś dobre wrażenie. Po prostu jest to taka sytuacja, a w zasadzie spotkanie, gdzie wygląd jest ważny. Najlepiej przyjąć to do świadomości i tyle. Jeśli masz kompleksy, to nie znaczy, że źle wyglądasz. Tak naprawdę nie ma takich ludzi, gdyż wszystko zależy od czyjegoś gustu. Jeśli będziesz w czyimś typie, to jest szansa, że randka zakończy się sukcesem. Co więc zrobić, aby dobrze wyglądać na takiej randce. Możesz zapytać się kogoś, aby pomógł ci dobrać odpowiednie ubrania. Najlepiej, aby był to specjalista w tej dziedzinie. Możesz również liczyć na siebie. Pamiętaj, że ubranie pasujące do jednej z osób, nie będzie już pasować do drugiej osoby. Z tego też względu nie kieruj się zasadą, w której im lepiej wyglądające ubranie, tym lepiej. Wprowadzi cię to w błąd, który możesz potem żałować. Lepiej, aby dopasować ubrania.

Są pewne zasady...


Są jednak pewne ogólne zasady, którymi możesz się kierować. Mężczyźni lubią kobiety, które podkreślają swoje kształty, ale jednocześnie nie ubierają się w sposób niestosowny. Z tego też względu warto, aby kobiety ubierały się w ładne, delikatne sukienki. Będą one podkreślać kobiece kształty, a jednocześnie nie sprawią, że kobieta będzie wyglądać zbyt wyzywająco. Natomiast kobiety nie zwracają tak bardzo uwagi na wygląd. Mężczyźni mogą mieć trochę większy dylemat. Ubrać się formalnie, czy też nie. Mimo wszystko najlepiej być sobą, z tego też względu nie każdemu będzie odpowiadać formalny strój. Taki dylemat pomiędzy formalnym a nieformalnym strojem powinien być już rozwiązany wcześniej. Jeśli poznamy już osobę, z którą chcemy się spotkać, to powinniśmy się domyślić, jak się ubrać. Możemy również kogoś zapytać o gust kobiety i będzie nam łatwiej dostosować strój. Jednak w lepszej sytuacji będzie mężczyzna, jeśli ubierze się w sposób, który będzie mu odpowiadał.

Warto pamiętać, żeby nie popełnić błędu, którym może być używanie zbyt dużej ilości perfum, czy dezodorantów. Lepiej nie przesadzać w tych kwestiach.

Uważaj, co jesz przed wyjściem!


Kolejną sprawą jest to, aby przed wyjściem nie jeść dużo cebuli, czy czosnku. Może się to nie podobać drugiej osobie i stracimy w jej oczach. Pamiętajmy również o higienie jamy ustnej, co może okazać się również ważne w dążeniu do związku.

Następną kwestią jest sposób rozmawiania. Musimy mówić płynnie i naturalnie. Po prostu bądźmy sobą. Dzięki temu sprawdzimy, czy będziemy się podobać. Jeśli będziemy udawać, to w przyszłości może się to zemścić. Patrzmy w oczy drugiej osobie, przynajmniej na początku. Później już nie trzeba. Wiele zależy od tego, jak bardzo jesteśmy wyluzowani. Jeśli jednak druga osoba będzie spięta, to możemy pomóc się jej wyluzować, powiedzmy jakiś żart, że się również stresujemy. Natomiast, jeśli spotka nas sytuacja, że to ty będziesz spięty, a druga osoba wyda ci się wyluzowana, to w takim momencie postaraj się zmienić temat na taki, w którym zmusisz się do mówienia w inny sposób. Będzie ci łatwiej. Na przykład porozmawiaj z kimś o swoich zainteresowaniach, czy o zwierzętach. Będzie łatwiej o wyluzowanie się.

Nie możesz mieć obaw!


Nie bój się. Randka powinna być przyjemnością. Nie możesz mieć obaw o to, że ci się nie uda. Na randce trudno o porażkę, gdyż zawsze możesz zaprosić kogoś ponownie. Wszystko zależy od tego, czy ktoś będzie ci się podobał. W przeciwnym razie dalsze spotkania sensu mieć nie będą. Dobre nastawienie jest ważne, pozwoli ci na twoje naturalne zachowywanie się, dzięki czemu wypadniesz tak dobrze, jak jest to możliwe.

O czym rozmawiać na randce? Z jednej strony dobrze jest zachować w tej kwestii ostrożność i nie mówić za wiele. Możesz czekać na to, jaki temat zaproponuje druga osoba. Jednakże z drugiej strony takie uległe podejście nie będzie na kimś robić dobrego wrażenia. Z tego też względu dobrze jest, gdy postarasz się również proponować temat do rozmowy.

Rozmawiaj na tematy związane z rozrywką


Jeśli chodzi o tematy, to wszystko zależy od tego, w jakich jesteś relacjach z osobą, którą spotkasz na randce. Nie poruszaj tematu miłości, gdy nie znasz zbyt dobrze drugiej osoby. Będzie on raczej źle odbierany w takim momencie. Zacznij swobodnie, możesz rozmawiać o muzyce, sporcie, zainteresowaniach, zwierzętach, jednakże uważaj na tematy związane z seksem, czy polityką. Chyba że znasz drugą osobę i wiesz, że takie tematy będą jej odpowiadać. Lepiej jednak jest potraktować takie spotkanie, jako szansę na pogłębienie przyjaźni.

Gdy znasz już kogoś dobrze, to wtedy możesz rozmawiać trochę inaczej. Jednakże rozmawianie na temat związku nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem na randce. Możesz natomiast zaskoczyć kogoś i zapytać się wprost o związek. Jeśli ktoś się zgodzi na to, aby w nim być, to wtedy możesz z taką osobą rozmawiać poważniej na tematy intymne. Mianowicie, randka to spotkanie, które ma kojarzyć się z miło spędzonym czasem, w przypadku bliższych relacji można odważniej z kimś rozmawiać i dążyć do tego, by się z kimś związać.

Z pewnością błędem będzie rozmawianie na tematy, które są mało interesujące, nieciekawe, prowadzące do bezsensownej dyskusji. Możesz sobie zaszkodzić podjęciem rozmowy na temat pracy, której ktoś nie lubi, czy też finansów. Lepiej nie ryzykować i takie tematy nie proponować, gdyż możesz wywrzeć na kimś złe wrażenie.

Jeśli chodzi natomiast o żarty, to tutaj trzeba uważać, z kim się spotykamy. Najczęściej jest tak, że osoba, która lubi żartować, spotka się z taką osobą, która będzie taka sama. Z reguły ludzie lubią jednak opowiadać sobie kawały, z tego też względu warto sobie jakieś przygotować. Pamiętajmy jednak, aby mieć pewność, że ktoś je będzie tolerował. Jeśli tego nie wiemy, to zachowajmy ostrożność i lepiej ich nie mówmy.

Mów komplementy


Pamiętajmy także o tym, żeby być miłym dla drugiej osoby. Zostanie to zauważone, a może nawet być docenione przez kogoś, co w przyszłości zaprocentuje. Mówienie komplementów jest istotne także ze względu na to, aby zdobyć w kimś zaufanie. Mówienie do kogoś w sposób, który będzie miły, powinno się pozytywnie zakończyć. Będzie prowadzić to do tego, że ktoś nam zacznie się odwzajemniać i dzięki temu pojawią się pozytywne emocje pomiędzy osobami spotykającymi się. Wytworzy to atmosferę, która poprowadzi do kolejnych wymian komplementów i do kolejnych spotkań.

Mężczyźni mogą kupić kobiecie prezent, gdyż każda kobieta uwielbia je dostawać. Będzie to miłe dla niej, jeśli na początku randki spotka ją takie miłe zaskoczenie. Poczuje się doceniona, atrakcyjna, co może doprowadzić do bardziej otwartej rozmowy z mężczyzną. Kobieta pod wpływem pozytywnych emocji może być nie tylko bardziej otwarta, ale również szczera. Będzie to spowodowane tym, że mężczyzna zdobędzie zaufanie u niej. Warto więc kupić, chociażby kwiaty, ale można postarać się o coś bardziej oryginalnego. Na przykład biżuteria, która jest tak lubiana przez kobiety.

Natomiast kobiety mają pewną cechę, która podoba się mężczyzną. Chodzi o kobiecość. Trzeba jednak wystrzegać się paru zasad. Mężczyźni doceniają skromność. Warto jest się ubrać w taki sposób, który będzie się podobać mężczyźnie. Najlepiej coś delikatnego, co podkreśli kobiece kształty. Dobrze również, gdy kobieta się często uśmiecha, jest rozluźniona i atrakcyjna dla mężczyzny.

Każdy chce na randce wypaść jak najlepiej. Bez względu na to, czy się jest kobietą, czy mężczyzną, istnieją pewne zasady, które mają znaczenie. Po pierwsze poznajmy dobrze osobę, za nim się z nią umówimy. Lepiej, aby rozluźnieni ludzie spotykali się ze sobą, a bardziej zamknięci w sobie ze sobą. Spowoduje to, że będą się bardziej dogadywać, co może zaprocentować w przyszłości. Wygląd jest ważny. Kobiety powinny ubierać się atrakcyjnie, ale muszą pamiętać również o tym, aby unikać wyzywających ubrań. Mężczyźni mają większą dowolność, muszą oni ubierać się w sposób, który będzie im odpowiadać. Nie używajmy zbyt dużej ilości perfum, nie bójmy się, mówmy na tematy związane z rozrywką, unikajmy poważnych rozmów, bądźmy mili. Mężczyźni mogą kupić prezent kobiecie, a one w zamian mogą być kobiece.