Co robić, żeby znaleźć się w udanym związku?

szczęście w związku

Czasami możemy popełnić błędy, których będziemy żałować w przyszłości. Może się zdarzyć, że będziemy tkwić w związku, z którego nie będziemy czerpać satysfakcji, czy przyjemności. Dla niektórych może on stać się nawet przyczyną negatywnych emocji. Dlaczego tak może być? Jakich błędów się wystrzegać?

Ogólne przekonanie na temat miłości jest takie, że daje ona szczęście kobiecie i mężczyźnie. Związek powinien pozwolić na poczucie spełnienia i zadowolenie z życia. Takie przekonanie wynika z tego, że prawidłowo ukształtowany człowiek potrzebuje obecności drugiej osoby. Jednak istnieją pewne czynniki, sytuacje w życiu, które doprowadzają do tego, że nie czerpiemy przyjemności ze związku. Może się nawet zdarzyć, że zamienia się on w dużą nieprzyjemność.

Na początek poznajmy przyczyny, które mogą zaszkodzić szczęściu w związku. Gdy je będziemy znać, to łatwiej będzie zrozumieć to, w jaki sposób dążyć do udanego związku.

Jakie są przyczyny braku szczęścia w związku?


Co więc powoduje, że ogólne pozytywne przekonanie na temat miłości panujące wśród ludzi się nie sprawdza i mamy do czynienia z odmiennym zjawiskiem? Pierwszym takim powodem jest brak pieniędzy, który doprowadza do tego, że musimy je jakoś zarabiać. Jeśli łączymy swoje zainteresowania z zarabianiem pieniędzy, to jesteśmy w sytuacji, w której ten problem nie będzie nas obowiązywał. Jednakże często jest inaczej. Gdy dochodzi do sytuacji, w której nie czerpiemy satysfakcji z tego, co robimy, to okazuje się, że nie mamy ochoty poświęcać dużo czasu na przebywanie z najbliższą nam osobą i może się to źle odbić na związku. Wolimy zajmować się dążeniem do czegoś, co będzie nam dawało satysfakcje i pieniądze.

Kolejnym poważnym problemem może okazać się zły dobór drugiej osoby. Musimy mieć pewność, że druga osoba się nam podoba i znać jej zainteresowania. Problemem może być to, że będzie ona je zmieniać i takie zainteresowania najbliższej nam osoby mogą okazać się nie do zaakceptowania.

Powyższe dwa powody są najczęstszymi przyczynami nieudanego związku. Niestety pieniądze i zły dobór drugiej osoby może sprawić, że związek nie będzie dawał nam satysfakcji i nie będziemy szczęśliwi z takiego związku.

Bądźmy asertywni!


Jeśli chodzi o problemy związane z naszą obecną sytuacją życiową, konkretnie brakiem pieniędzy, to tutaj rozwiązania z sytuacji są różne. Zacznijmy od tego, że musimy nauczyć się asertywnego zachowania. W dzisiejszym świecie tak już jest, że ludzie ulegli często mają problem ze znalezieniem źródła dochodu, które by ich satysfakcjonowało. Musimy nauczyć się odmawiać, mówić otwarcie o naszych celach w życiu, o tym, co chcemy robić, co chcemy osiągnąć. Takim zachowaniem będziemy mogli pozyskać szacunek od innych, otaczających nas osób. Jeśli nie będziemy o niczym mówić, to nikt się niczego od nas nie dowie i inni będą postrzegać nas za ludzi nieciekawych, nudnych, bez żadnych ambicji w życiu.

Dlaczego takie nastawienie asertywne jest ważne? Mianowicie, dzięki niemu nie tylko zdobędziemy szacunek, ale zaistnieje szansa, którą będzie pomoc finansowa bliskich nam osób. Możemy liczyć na to, że docenią oni nasze dążenia do celu i ambicje. Gdy uda nam się udowodnić, że jesteśmy wartościowymi osobami, to będziemy mogli mieć szanse rozwoju swoich zainteresowań.

Silna osobowość i charakter!


Koleją kwestią jest to, żeby mieć silną osobowość i charakter, który będzie pozwalał czuć się pewnie. Wtedy nie będziemy się martwić opiniami innych osób na nasz temat i pomimo nawet negatywnych opinii, będziemy iść do przodu.

Pamiętajmy, że musimy nauczyć się decydować o swoich losach, chodzi tutaj o odpowiedzialne, przemyślane decyzje. Przytoczmy pewien przykład. Pewna dziewczyna pragnie nauczyć się grać na pianinie. Jest ona w młodym wieku, chodzi do gimnazjum. Uczęszcza poza tym do szkoły muzycznej. Nadchodzi koniec trzeciego roku w jej szkole. Teraz musi podjąć ważną dla niej decyzje o wyborze liceum. Jeśli pójdzie ona do szkoły, w której nie będzie mogła realizować swoich ambicji, to nie osiągnie ona takich sukcesów, jakie miałaby w przypadku wyboru liceum, które zapewniałoby jej odpowiednie warunki do nauki gry na pianinie. Dzięki przemyślanej decyzji może ona w sposób pozytywny wpłynąć na swój los i doprowadzić do sytuacji, w której będzie realizować swoją pasję.

Dążenie do niezależności finansowej


Kolejną kwestią jest dążenie do niezależności finansowej. Nie każdy ma takie szczęście, że ma ją zapewnioną. Aby tego dokonać, musimy mieć pomysł na biznes. Warto więc być przedsiębiorczą osobą i dążyć do tego, żeby osiągnąć swój wymarzony cel, jakim jest niezależność finansowa. Wtedy łatwiej jest realizować swoją pasję życiową i dzięki temu rozwiązać swoje problemy finansowe.

Możemy również zadbać o to, aby szukać takiej osoby, która jest bogata i postarać się zdobyć w niej szacunek. Jeśli uda nam się przekonać ją do tego, co chcemy robić w życiu, to możemy liczyć na jej wsparcie finansowe. Aby tego dokonać, potrzebujemy dużej charyzmy i silnej osobowości. Takie cechy charakteru są niezbędne również do tego, żeby móc zaistnieć w społeczeństwie, w którym chcemy rozwijać nasze umiejętności.

Jeżeli chodzi o drugi problem, który ma związek ze złym doborem drugiej osoby, to w tej kwestii musimy się skupić nad tym, żeby nie popełniać błędów w wyborze drugiej osoby. Jak to zrobić, zostało opisane tutaj.

Coś jeszcze?


Czy to już wszystko? Czy pieniądze i odpowiedni wybór partnera pozwoli nam na szczęśliwy związek? Nie jest to takie oczywiste. Ludzie mogą mieć różne problemy. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że zdecydowana większość życia zależy od nas samych. To my decydujemy, co chcemy w nim robić.

Zwróćmy uwagę teraz na związek psychiki człowieka ze szczęściem w związku. Miłość jest dla ludzi, którzy są raczej zadowoleni z życia. Jeśli tak nie będzie, to w związku nie ma miłości. Dlatego też, można powiedzieć, że istnieją pewne predyspozycje, które są potrzebne do tego, żeby być w udanym związku i czerpać z niego przyjemność.

Mianowicie, nie tylko chodzi o zwykłe nastawienie psychiczne, ale również o to, jak bardzo potrzebujemy drugiej osoby. Nie jest prawdą, że człowiek, który uważa, że najlepiej czuje się samotnie, nie będzie się lepiej czuł z drugą osobą. Często może się mylić. Dlatego też, nie zawsze wiemy, czy mamy odpowiednie predyspozycje do tego, czy będziemy szczęśliwi w związku. Jedyną drogą, żeby się o tym przekonać, jest związek.

Co to są predyspozycje?


Przez predyspozycje do udanego związku można rozumieć nie tylko swój charakter, który powinien zawierać beztroskość, czy towarzyskość. Jednak chodzi również o reakcje na kontakt z drugą osobą, którą możemy poznać dopiero, wtedy gdy się z taką osobą zwiążemy. Wniosek jest więc taki, że warto spróbować być z kimś i sprawdzić, jak bardzo tego potrzebujemy. Wtedy dopiero przekonamy się, czy związek będzie dostarczał nam przyjemności.

Nie na wszystko możemy mieć wpływ. Możemy zadbać o właściwy wybór partnera, o realizacje swojej pasji, ale nie będziemy mogli się przekonać o swoich predyspozycjach warunkujących szczęście w związku, dopóki w nim nie będziemy. Gdyż reakcji na bycie z drugą osobą nie da się przewidzieć.

Nie da się więc od razu sprawdzić, czy przyszły związek będzie dla nas satysfakcjonujący, ale co jeszcze zrobić, żeby taki był? Musimy dać również o nasze zdrowie. Jest to także bardzo ważny czynnik, który warunkuje szczęście z drugą osobą. Nie da się czerpać przyjemności, jeśli nie będziemy się odpowiednio odżywiać, dbać o siebie. Dotyczy to mężczyzn, jak i kobiet.

Pamiętaj o zdrowiu!


Zdrowie jest ważne, gdyż dzięki niemu możemy być atrakcyjni dla drugiej osoby oraz będziemy reagować na bodźce przesyłane przez nią. Musimy sobie uświadomić, że człowiek jest zbudowany z materii i to jej ułożenie decyduje o tym, w jaki sposób odbieramy przyjemność. Zdrowy człowiek może odbierać jej dużo więcej, niż taki, który ma z nim problemy.

Jeśli chodzi o to, żeby być zdrowym, to kluczowy tutaj jest styl życia. Musimy je stawiać na pierwszym miejscu i nauczyć się odmawiać innym tego, co może się przyczyniać do różnych chorób. Po raz kolejny należy zwrócić uwagę na fakt dotyczący asertywności, który jest tutaj niezbędny. Nie chodzi tylko o to, żeby zachowywać się asertywnie względem innych osób, ale również musimy sami nauczyć odmawiać sobie pewnych przyjemności, które mogą się źle dla nas skończyć. Czasami również powinniśmy nie dawać się wykorzystywać innym, gdyż też możemy wtedy nabawić się pewnych chorób. Jeśli ktoś jest zdrowy, ma w sobie mnóstwo energii, to taka osoba będzie zdecydowanie bardziej szczęśliwa w związku, niż inna, której będą doskwierać pewne problemy. Warto więc się tutaj dobrze zastanowić nad prowadzonym przez nas samych stylem życia i nie przyczyniać się do utraty zdrowia.

Można powiedzieć, że najważniejszym czynnikiem, który wpływa na to, aby tkwić w udanym związku, jest realizowanie swoich zainteresowań. Takie poczucie spełnienia przekłada się jednoznacznie na związek i na to, w jaki sposób go przeżywamy. Aby poradzić sobie z tym problemem, możemy zbudować sobie odpowiednią psychikę, zachowywać się w sposób asertywny, mieć silny charakter i osobowość, nauczyć się decydować o swoich losach, dążyć do niezależności finansowej, czy znaleźć sobie osobę, która będzie nas wspierać finansowo. Do tego jednak trzeba sobie zyskać w niej szacunek. Jeśli chodzi o dobór partnera, to opis postępowania jest tutaj. Istnieje jeszcze trzecia kwestia, jaką jest zdrowie człowieka. Musimy je posiadać, aby można było mówić o szczęściu ze związku. W tej kwestii musimy zadbać o prawidłowy styl życia i nauczyć się odmawiać innym, gdy będzie wymagała tego sytuacja. Istnieje również inna sprawa, która dotyczy predyspozycji warunkujących bycie szczęśliwym w związku. Dopiero w momencie bycia w związku przekonujemy się, jak tak naprawdę reagujemy na kontakt z drugą osobą.