Czy związek ze starszym chłopakiem ma sens?

starszy chłopak

Często się zdarza, że dziewczyna jest młodsza od swojego chłopaka. Czy jest pewna różnica wiekowa, której nie warto przekraczać, gdyż związek w takim momencie traci sens? Czy może jednak taki związek to bardzo dobry pomysł dla mężczyzny i kobiety?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi i jej nigdy nie będzie. To jest tak, jakbyśmy się zapytali, czy jest sens jeść owoce. Jeśli ktoś je lubi, to będzie je jadł, tak samo jest tutaj. Jeśli pewna dziewczyna będzie chciała sobie znaleźć starszego chłopaka, to będzie do tego dążyć. Jest to więc kwestia gustu i raczej trudno będzie przekonać kogoś do zmiany zdania.

Jednak można wysnuć pewne wnioski z dotychczasowych związków. Możemy mieć pewne sugestie dla tych, którzy planują być w takim związku. Mianowicie, istnieją pewne plusy i minusy takiego związku, w którym chłopak jest starszy od dziewczyny.

Na początek zastanówmy się nad tym, jaka różnica jest do przyjęcia ze strony partnerów. Przyjmijmy dwa lata, które w większości przypadków nie będą budzić wątpliwości u partnerów. Gdy chłopak jest starszy o dwa lata, nie powinno to przeszkadzać jego dziewczynie.

Jakie są przyczyny takich związków?


Jednak co w przypadku, gdy będzie to więcej, nawet kilkanaście lat. Na początek zastanówmy się, skąd takie związki się w ogóle biorą, a potem będziemy mówić o zaletach i wadach. Pierwsza przyczyna już się okazuje plusem. Mianowicie, chodzi o to, że kobiety szukają mężczyzn, przy których będą czuć się bezpiecznie. Starszy od kobiety mężczyzna jest przeważnie inteligentniejszy, można mu zaufać, często może mieć prace, w której będzie zarabiał pieniądze. Z tego też względu taki mężczyzna może odpowiadać kobiecie.

Tak więc często kobietą odpowiadają starsi mężczyźni. Teraz zastanówmy się, jakie są plusy i minusy takiego związku.

Jeśli chodzi o plusy dla kobiet, to oprócz tego, co zostało już wcześniej wymienione, kolejnym plusem może być większa znajomość na temat przyszłości swojego partnera. Od razu dostrzegamy minus po stronie mężczyzny tutaj, gdyż jego młodsza dziewczyna nie będzie miała już tak bogatych doświadczeń życiowych, jak on sam.

Minusem dla kobiety jest to, że w przyszłości mężczyzna będzie coraz starszy, a ona może być jeszcze stosunkowo młoda. Jest to minus, który będzie widoczny dopiero w przyszłości.

Jakie plusy dla mężczyzn?


Mężczyźni natomiast mają inne plusy. Są oni z młodszymi od nich kobietami, które mają wiele wdzięku i z pewnością się im podobają. Minusem dla mężczyzn jest natomiast często brak zaangażowania młodszej dziewczyny w sferę życiową, aczkolwiek nie zawsze tak bywa.

Jako że istnieją plusy i minusy takiego związku, można przeanalizować w pewien sposób jego sens. O gustach się nie dyskutuje, z tego też względu powinniśmy taką odpowiedź pozostawić samym zainteresowanym.

Teraz przejdźmy do kwestii częstych rozpadów związków, w których mężczyźni są starsi od swoich kobiet. Im różnica wiekowa jest większa, tym łatwiej o rozłam w takim związku. Jest to tym spowodowane, że w takim związku będą pojawiać się różnice w myśleniu kobiety i mężczyzny. Trudno jest odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy ktoś jest dojrzalszy, kiedy nie. Naukowcy próbują ustalić wiek dojrzałości człowieka, jednak jest to złudne badanie. Można wysuwać pewne wnioski, ale są dowody, które pokazują, że człowiek może być dojrzały w młodym wieku, a może jej nigdy nie osiągnąć.
Przykładem mogą być osiągnięcia sportowe. Są sportowcy, którzy w wieku nawet piętnastu lat z powodzeniem rywalizują z tymi, co są zdecydowanie starsi. A sport wymaga nie tylko dojrzałości fizycznej, ale przede wszystkim psychicznej. Z tego też względu nie ma reguły, którą jest granica wieku sygnalizująca dojrzałość człowieka.

Ważne jest doświadczenie w życiu


Z tego też względu różnice w myśleniu kobiety i mężczyzny biorą się nie z tego, że człowiek osiąga dojrzałość, ale starsi ludzie mogą już myśleć zdecydowanie inaczej, gdyż mają większy bagaż doświadczeń w życiu. Na przykład trzydziestolatkowi będzie zależało na tym, żeby zarabiać pieniądze, a dwudziestolatka będzie chciała tańczyć na dyskotece. Nie oznacza to, że będzie ona niedojrzała. Może po prostu jeszcze nie wiedzieć, jak pieniądze są ważne. Są oczywiście wyjątki, jednak mogą pojawiać się pewne różnice, które będą przyczyną sporów.

Związki takie często mają problemy, gdy pierwsze zauroczenie ustaje i taki związek zaczyna być kłopotem. Niestety, potem jest już tylko gorzej. Mężczyźni mogą nawet przestać się interesować swoją kobietą. Ona wtedy może poczuć się zaniedbana, będzie oczekiwać więcej miłości. Jest to niebezpieczeństwo, które może doprowadzić do zdrady wykonanej przez kobietę.

To nie wszystkie problemy takich związków. Trzeba jednak zaznaczyć, że pięć lat, to już może być duża różnica. Może się jednak nawet zdarzyć, że i trzy lata będą już nie do wytrzymania. A problemem jest to, że są momenty w życiu człowieka, kiedy ktoś może zacząć myśleć, jak zdecydowanie starszy człowiek i taka różnica będzie wtedy tak naprawdę dużo większa.

Są i szczęśliwe pary!


Czy takie związki zawsze się rozpadają? Czy może są jednak ludzie, którzy przeżyli wiele szczęśliwych lat i są szczęśliwi do dzisiaj? Oczywiście, że tak jest. Są i tacy, którym taki związek, gdzie mężczyzna jest starszy od kobiety nawet o pięć lat, nie przeszkadza. Czasem nawet nie wyobrażają sobie oni innego związku. Trzeba więc spojrzeć również na inne historie, które mają pozytywny przebieg. Jest to często spowodowane tym, że tacy ludzie mają wspólne zainteresowanie i wiedzą, czego oczekują od życia. Poza tym mogą oni mieć jednolite myślenie w pewnych kwestiach, co będzie im tworzyć silne podstawy do tego, żeby żyli długo w zgodzie i byli przy tym szczęśliwi.

Weźmy pod uwagę fakt, że opanowanie człowieka, jego przemyślane decyzje, które nie są intuicyjne, ale są wynikiem logicznych wniosków, często doprowadzają do tego, że taki związek ma sens. Muszą jednak zostać spełnione pewne warunki ze strony obojga partnerów. Przede wszystkim dotyczy się to myślenia ze strony człowieka, które opiera się na rozsądku i analizie sytuacji. Jeśli ktoś będzie podejmował spontaniczne decyzje, to może się to dla niego źle zakończyć. Nie będzie on tak naprawdę wiedział w stu procentach, co czyni. Będzie to świadczyć o jego łatwowierności.

Z drugiej strony, może ktoś myśleć w zupełnie innych kategoriach. Będzie on wiedział, że za kilkanaście lat sytuacja będzie się przedstawiała tak, że mężczyzna w związku będzie starszy o kilka lat. Gdy para decyduje się na taki związek, to dobrze jest, jeśli dojdą oni do wniosków, w których będą się przedstawiać w przyszłości. Muszą oni zaplanować swoją przyszłość i jednocześnie wiedzieć, co ich w niej czeka.

Z tego też względu związek, w którym mężczyzna jest starszy od swojej kobiety, może mieć różne skutki. Czasem będą one negatywne, a czasem pozytywne. Istnieją pewne minusy i plusy, które są faktem dla takiego związku. Plusem dla kobiety jest to, że jej mężczyzna w takim związku jest inteligentniejszy, można mu zaufać, lepiej radzi sobie z problemami. Natomiast minusem dla niej będzie to, że w przyszłości jej mężczyzna będzie starszy od niej i taka różnica wiekowa może być bardziej odczuwalna. Natomiast plusem dla mężczyzny jest młody wygląd jego wybranej. Taka kobieta jednak nie zawsze będzie zaangażowana odpowiednio w sferę życiową partnerów. Takie związki ulegają często rozpadowi, gdyż pojawia się różnica w myśleniu, która jest spowodowana odmiennym bagażem doświadczeń partnerów. Kobieta może również odczuwać brak zainteresowania jej osobą w przyszłości. Może również pojawić się problem, gdy czyjaś mentalność będzie się szybko starzeć. Jednak są i ludzie, którzy są zadowoleni z takiego związku. Jest to spowodowane tym, że podejmują oni przemyślane decyzje, co wpływa na ich wspólne szczęście. Przede wszystkim muszą oni na początku założyć, że wiedzą, z czym mają do czynienia i nie będzie im przeszkadzać różnica wiekowa.