Jak rozpoznać czy się podobam chłopakowi?

dziewczyna z chłopakiem

Chciałabyś jakoś sprawdzić, czy podobasz się pewnemu chłopakowi? Są pewne sposoby, a w zasadzie, to chłopak daje pewne znaki, które pozwolą wysnuć ci przypuszczenia, że się mu podobasz.

Czasami chciałabyś sprawdzić, czy się komuś podobasz. Nie jest to zawsze takie oczywiste, często chłopak, któremu właśnie przypadłaś do gustu, może okazać się nieśmiały i będzie cię unikał. Tym zajmiemy się później, najpierw przybliżmy sytuacje związaną z chłopakami, którzy są bardziej odważni.

Po pierwsze, będą oni chcieli z tobą często rozmawiać. Niekoniecznie na tematy, które mogą mieć sens. Jednak, jeśli się spodobasz jakiemuś chłopakowi, to będzie on wykazywał zainteresowanie twoją osobą. Może to być dla ciebie czasami irytujące. Jednak to ty decydujesz, czy chcesz być z takim chłopakiem, więc jeśli podoba ci się to, że chce z tobą rozmawiać, po prostu ciesz się z tego.

Jeśli często na ciebie spogląda... 

Taki chłopak często będzie na ciebie spoglądał. Robi to tylko dlatego, że sprawiasz mu tym radość. Możesz poprosić swoją koleżankę, czy patrzy się na ciebie, gdy ty masz odwrócony wzrok od niego. Jeżeli tak, to masz kolejny znak, który wskazuje, że się mu podobasz. 

Kolejną kwestią są prezenty, które możesz od niego otrzymywać. Jeśli będą one ci wręczane bez żadnej okazji, to wtedy tym bardziej możesz się cieszyć i liczyć na związek właśnie z nim. Nie muszą takie prezenty być drogie. Mogą to być kwiaty, czy nawet biżuteria. Jednak nie cena będzie wskazywać na to, jak bardzo się mu podobasz. Bardziej jego pomysłowość. Gdy kupi ci na przykład bieliznę, co może ci się jednak nie spodobać, to taki gest będzie oznaczał, że podoba mu się twoje ciało i na pewno chciałby cię w niej zobaczyć. Bielizna to nie jest dobry prezent, ale chodzi tutaj o coś zupełnie innego. Taki chłopak będzie raczej zainteresowany tobą i taki wybór prezentu ma swoje uzasadnienie. 

Gdy poprosi o twój numer telefonu

Jeśli zapyta się o twój numer telefonu, to masz kolejny znak, że jest zainteresowany tobą. Nie tylko taki numer może być dowodem, czasem będzie chciał, abyś z nim pisała wieczorami, z może i nawet o innej porze dnia. Od ciebie zależy, czy się będziesz w to angażować. Jednak powinno dać ci to do myślenia, że się tobą zainteresował.

Może również zacząć cię wywyższać na tle innych kobiet, co będzie dla ciebie miłe. Jest to takie typowe dla chłopaków, którym się będziesz podobać. Oni będą chcieli ci w ten sposób pokazać, że jesteś ważną osobą i bardziej cię szanują od twoich koleżanek.

 

Może również mówić, że ładnie wyglądasz. Będzie wyrażał różne emocje, które będą dla ciebie zaskoczeniem. Komplementy to także częsty znak, że przypadłaś komuś do gustu. Takie zachowanie będzie świadczyć o jego wysokim poziomie kultury, okaże się on dżentelmenem, który interesuje się twoją osobą.

A może po prostu się z tobą droczy? 

Jednak to nie jest jedyne, co może robić. Inny typ chłopaka będzie z ciebie żartował. Może ci mówić czasem słowa, które będą cię drażnić. Takim zachowaniem da ci do zrozumienia, że go kręcisz. Nie odbieraj tego, jako dokuczanie, będzie to droczenie się z tobą. Takie zachowanie może być spowodowane jego pobudzeniem. Jednak nie pozwalaj mu na za wiele, jeśli ci to przeszkadza i powiedz mu, czego oczekujesz.

Kolejna ważna kwestia jest taka, że może ci mówić, jaka jesteś ładna i jak bardzo jesteś w jego typie. Jest to takie mówienie wprost. Tylko odważny chłopak może ci takie coś powiedzieć. Jeśli zdecyduje ci się mówić o tym, że jesteś fajna, to masz dużo szczęścia. Większość chłopaków raczej nie będzie tak się zachowywać. Natura mężczyzny jest taka, że raczej kryją oni swoje emocje i nie chcą mówić, co im się podoba. Tobie też niekoniecznie może takie otwarte mówienie o tym, że jesteś ładna, przypaść ci do gustu. Niektóre kobiety nie będą się dobrze czuły, gdy ktoś tak będzie do nich mówił. Jednak weź pod uwagę fakt, że takie słowa nie będą padać ze względu na żarty z ciebie. Raczej to będą słowa na poważnie i będzie on wyznawał tym swoje uczucie do ciebie.

Często zadaje pytania! 

Będzie często wypytywał się twoich znajomych o to, gdzie jesteś, czy byłaś z kimś w związku, czy może już w nim jesteś. Może również zrobić coś takiego, że poprosi twoją koleżankę o twój numer telefonu i napisze do ciebie. Niekoniecznie w sposób, w którym się przedstawi, ale będzie chciał cię podrywać i będzie żartował, przedstawiał się za kogoś innego, czy drażnił cię w inny sposób.

Kolejną przesłanką na to, że będziesz w centrum jego uwagi, będzie często oferowana ci pomoc z jego strony. Może ona pojawiać się w różnych sytuacjach. Będzie pomagał ci w drobnych sprawach, ale może również wykaże się pewną ambicją i zechce zapytać cię, czy masz jakieś marzenia, albo masz pewne problemy, z którymi chciałby się zmierzyć. Zainteresowanie się tobą w taki sposób to bardzo dobry znak dla ciebie. Nie pozostaje ci nic innego, jak wykorzystać taki moment i powiedzieć mu o tym, co chciałabyś robić w życiu. Z tego też względu, nie czekaj długo, tylko powiedz mu wprost, czego chcesz.

Czasami możesz znajdować się w sytuacji, w której będzie cię ktoś krytykował, powie ci słowo, które może nie być dla ciebie miłe. Chłopak, któremu się podobasz, będzie cię bronił i popierał. Zrobi to, gdyż będzie mu na tobie zależeć. Jest to zachowanie, które może okazać się typowe w momencie, w którym przypadniesz mu do gustu. Nie tylko będzie to dowodzić, że jesteś w centrum jego uwagi, ale może zainteresuje się twoimi poglądami. Będzie zmierzał do tego, żebyś była szanowana i nie pozwoli, aby mówiono o tobie w negatywny sposób. 

Niektórzy są nieśmiali

Są jednak też tacy, którzy mogą okazać się nieśmiali i będą mieć problem, aby pokazać, jak bardzo się im podobasz. Kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak potrafią onieśmielać swoim wyglądem płeć przeciwną. One tego nie rozumieją ze względu na to, że nie wiedzą, jak wyglądają w oczach mężczyzn. Dlatego też, nieśmiałość jest dużym problemem i wielu nie potrafi sobie z nią poradzić. Co w takim układzie zrobić? Jak sprawdzić, czy może akurat podobam się temu chłopakowi?

Po pierwsze, sprawdź, czy w ogóle jest nieśmiały. Żeby tego dokonać, warto jest zorientować się, jaki ma charakter. Jeśli jest on spokojny, małomówny, to rzeczywiście może okazać się nieśmiały. Jednak jak dużo mówi, często na tematy, które są związane z relacjami międzyludzkimi, to raczej jest odważny. Po jego zachowaniu możesz się zorientować, czy jest nieśmiały, czy rzeczywiście masz szanse u niego. Dopiero potem wybierz metodę, którą będziesz sprawdzać, czy się mu podobasz.

Zainteresowania również mogą świadczyć o jego nieśmiałości. Jeżeli nie są one związane z problemami ludzi, to raczej jest nieśmiały. Po prostu tacy ludzie uciekają od innych, wolą zainteresować się na przykład astronomią, gdyż będzie to dla nich ucieczka od ludzi. Nieśmiałość może być problemem, ale nie wolno takich ludzi wykluczać. Mogą oni się zmienić, tylko że to ty raczej będziesz musiała wykonać pierwszy krok do tego, żeby przekonać się, czy się komuś podobasz.

Wywołujesz emocje 

Musisz zdać sobie sprawę, że wywołujesz w kimś duże emocje i doprowadzają one do poczucia nieśmiałości, czyli do tego, że trudno jest komuś się zwrócić do ciebie. Wtedy warto ubrać się w sposób, który będzie elegancki, ale jednak formalny. Będzie prościej chłopakowi o pierwszy gest.

Może jednak się okazać, że go nie wykona. Będzie zbyt onieśmielony. W tym momencie musisz ty go zrobić. Staraj się mówić naturalnie, ale bez przebojowości, która może cię zgubić. Warto, żeby dowiedział się, że jesteś normalną osobą, która niczym się nie różni od innych. Staraj się zachowywać, jak dobra koleżanka, mów otwarcie, co myślisz. Jeśli będzie chciał z tobą rozmawiać, to jest szansa, że się mu podobasz.

Będziesz musiała zapytać się go o numer telefonu. Jeśli się mu podobasz, wykorzysta taką szansę. Możesz napisać do niego, ale lepiej, żeby on to zrobił. Jednak sprawdzić nigdy nie zaszkodzi. W końcu to ty chcesz się dowiedzieć, czy zależy mu na tobie, więc warto napisać i poczekać na jego reakcje. Tutaj już nie będzie raczej się, nad czym zastanawiać. Jeśli będzie on próbował kontynuować rozmowę, stanie się odważniejszy, to jesteś w centrum jego zainteresowania.

Co jeszcze możesz zrobić?

Taka rozmowa i prośba o numer telefonu to nie jest jedyna opcja, żeby sprawdzić, czy się mu podobasz. Ważne będą również twoje koleżanki, które po cichu powinny go wypytać o jego stosunek do twojej osoby. Dla nich może być dużo odważniejszy.

Jeśli się mu podobasz, może cię unikać w pewnych momentach. Jest to dobry znak, choć może wydać się to dla ciebie niemiłe i będzie ci się wydawać, że nie kręcisz go w ogóle. Unikanie może polegać na tym, że będzie odwracał wzrok, gdy na niego będziesz spoglądać. Może również wybierać miejsca, w których będzie daleko od ciebie.

Kolejnym sposobem jest uczestniczenie w dyskusji. Może dojść do sytuacji, że będziesz potrzebować poparcia. Wtedy jest szansa, że właśnie ten, któremu przypadłaś do gustu, będzie chciał właśnie ci pomóc w tym, aby zwrócono uwagę na twój głos. Czemu tak będzie? Gdyż wyrazi on w taki sposób nieśmiało zainteresowanie twoją osobą. Potraktuje to jak kontakt z tobą. Taka pomoc okazana tobie będzie mu potrzebna do tego, żeby się dowartościować. Warto więc angażować się w różnego rodzaju rozmowy przy chłopaku, którego chcesz sprawdzić.

Taki nieśmiały chłopak będzie szukał czegoś, co mu doda odwagi do rozmowy z tobą. Może się okazać, że będzie chciał doprowadzić do sytuacji, w której mogłabyś mu coś zawdzięczać. Możesz poprosić koleżankę, aby ci dokuczała. Oczywiście tylko na niby. Chłopak w takim momencie może mieć więcej odwagi do tego, żeby się wtrącić do rozmowy i zacząć cię bronić.Będzie to dobry znak dla ciebie.

Możesz również dać mu szanse się wykazać w inny sposób. Wymyśl pewien problem, z którym nie możesz sobie poradzić. Na przykład trudne zadanie w szkole. Jeśli zobaczy, że sobie nie radzisz, to również może się odważyć na rozmowę z tobą.

Zastosuj metodę, którą pozbawisz go złudzeń

Możesz spróbować także inaczej. Ubierz się atrakcyjnie, jak tylko możesz, wtedy może jednak się przełamie i pierwszy do ciebie podejdzie. Taką nieśmiałość też można pokonać, ale pokaż mu, że nie warto się wstydzić drugiej osoby. Spraw, aby nabrał pewności siebie. Doprowadź do sytuacji, w której nie będzie się mógł ci oprzeć i w końcu wydusi z siebie pierwsze słowo. 

Pamiętaj jednak, żeby go nie obrażać, gdyż może go to doprowadzić do jeszcze większej nieśmiałości. Prędzej zapytaj się kogoś o coś ciekawego, a nawet postaraj się mieć dystans do samej siebie. Wtedy szybciej stanie się odważniejszy i zacznie z tobą rozmawiać.

Co więc należy zrobić, aby sprawdzić, czy podobasz się danemu chłopakowi? Po pierwsze, są dwa typy, ktoś może okazać się nieśmiały, albo będzie jednak odważny. W drugim przypadku możesz się tego dowiedzieć, gdy będzie się on często na ciebie patrzył, będzie często rozmawiał z tobą. Możesz otrzymywać również od niego prezenty, poprosi cię o numer telefonu, zostaniesz wywyższana przez niego na tle innych kobiet, będzie mówił ci komplementy, może zacząć się z tobą droczyć. Poza tym wypyta się o twoich znajomych, zaoferuje ci pomoc, obroni cię przed innymi. Jeśli będzie bardzo odważny, to powie ci wprost, że się mu podobasz. Następną grupą są nieśmiali mężczyźni, których nie warto zostawiać samych. Na początek jednak dowiedz się, czy rzeczywiście tacy są. Poznaj jego charakter i zainteresowania. Jeśli jest małomówny, unika ludzi, jest skromny, nie interesuje się problemami ludzi, to jest szansa, że będzie nieśmiały. W takim wypadku porozmawiaj z nim i poproś go o numer telefonu, uczestnicz w dyskusji, w której będzie miał okazje poprzeć twój głos, doprowadź do sytuacji, w której będzie musiał cię bronić, lub rozwiązać twój problem. Możesz poprosić swoje koleżanki o to, żeby go wypytały o zainteresowanie twoją osobą. Innym sposobem jest ubranie się atrakcyjniej, niż dotychczas, co może jednak przełożyć się na podniesienie adrenaliny i rozpoczęcie rozmowy z tobą. Pamiętaj, że jeśli cię unika, boi się znaleźć w sytuacji, w której będzie przy tobie, to możesz się mu podobać.