Co robić, żeby nie było kłótni w związku?

jak zapobiegać kłótni?

Jesteś już z kimś? A może jeszcze nie? Bez względu na twoją obecną sytuacje, warto jest poznać parę rad dotyczących zapobiegania kłótni w związku.

Na początek trochę o problemie, jakim jest kłótnia pomiędzy kobietą i mężczyzną. Często ona doprowadza do rozstania. Jest to przykre, ale pod wpływem emocji może do tego dojść, gdyż pewne niemiłe doznanie wynikające z takiej kłótni może okazać się dla kogoś nie do zaakceptowania.

Kłótnia powoduje, że się denerwujemy. Mamy wtedy w sobie złość, którą wyładowujemy na naszej najbliższej osobie. Działamy często pod wpływem emocji i nie zawsze słowa mogą odzwierciedlać uczucie do drugiej osoby. Jednak mogą one obrazić ją tak bardzo, że będzie ona przyczyną poważnych kłopotów w przyszłości, jeśli chodzi o związek.

Kłótnie mogą być wynikiem zmęczenia. Wtedy jesteśmy rozdrażnieni. Dobrze jest, gdy uświadomimy sobie, że zmęczony człowiek może reagować w sposób inny, niż wyspany, zrelaksowany. Na początku poznawania się warto opowiedzieć sobie, czego oczekujemy w momencie, gdy czujemy się przemęczeni. Jeśli uzgodnimy sobie, w jaki sposób nasza najbliższa nam osoba powinna się zachowywać w takiej chwili, to będziemy w lepszej sytuacji, niż bez takiego uzgodnienia. Odpowiednie zachowanie się w sytuacji, gdy ktoś jest zmęczony, może zapobiec kłótni.

Uprawiajmy często seks!


Jednym z lepszych pomysłów na zapobieganie kłótni jest częsty seks. Najlepiej, aby kochać się ze sobą każdego dnia. Podczas stosunku wyładowujemy emocje i stajemy się bardziej z sobą zżyci. W zasadzie, dopóki będzie miłość, nie powinna pojawić się kłótnia. Seks jest kluczem do tego, żeby się nie kłócić, ale nie dotyczy to wszystkich par. Są i takie osoby, które nie czują potrzeby współżycia. Trzeba jednak zaznaczyć tutaj, że seks powoduje, że jesteśmy wyluzowani, nie mamy wobec siebie kompleksów, mamy dużo bardziej pozytywne nastawienie do siebie. Wszystko to za sprawą przyjemności, jaką doświadczają zakochani. Gdy para uprawia ze sobą seks, to nie ma powodów do kłótni. Aby współżyć, musimy być w dobrym nastroju i druga osoba musi nam się podobać. Ogranicza to w sposób znaczny możliwość pokłócenia się. Ogólnie, zasada jest tutaj prosta, im częściej, tym lepiej, tym będzie mniejsze ryzyko kłótni. Z tego też względu warto się nad tym zastanowić.

Teraz kilka słów o tych, którzy tego seksu nie uprawiają, bo nie mają na to ochoty. Nie oznacza to oczywiście, że dojdzie do kłótni, jednak takie traktowanie się bardziej w przyjacielski sposób nie będzie powodować poczucia spełnienia. Warto więc spróbować i nabrać ochoty do wspólnego współżycia, a efekty będą pozytywne.

Bądźmy cały czas atrakcyjni


Następną kwestią może być atrakcyjność drugiej osoby. Jest ona ważna. Jeśli ktoś przestanie się nam podobać, to łatwiej będzie o kłótnie z taką osobą. Warto jest dbać o siebie, być atrakcyjnym dla najbliższej osoby. Wygląd jest ważny. Sprawia, że robimy dobre wrażenie na kimś i możemy takiej osobie zaufać. Jeśli będziemy zaniedbani, to możemy doprowadzić przez takie zachowanie do kłótni, gdyż zaczniemy kogoś w pewien sposób drażnić. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że na początku musieliśmy się komuś bardzo podobać, gdyż ta osoba zechciała z nami się związać. Dobrze, aby takie wrażenie nie przechodziło z czasem. Musimy więc przede wszystkim kontrolować sytuacje. Rozmawiajmy z najbliższą nam osobą. Jeśli coś się jej nie podoba, starajmy się to poprawić, dążmy do czegoś pozytywnego. Nie zmieniajmy zbytnio swojego stylu ubierania się, jeśli nie zapytamy się o to drugiej osoby. Wtedy będziemy wyglądać pozytywnie w jej oczach i doprowadzimy w taki sposób do tego, że ryzyko kłótni się zmniejszy.

Nie przeszkadzajmy


Jeśli będziemy wchodzić komuś w drogę, zaczniemy przeszkadzać w realizacji jego celów, to w takim momencie znacząco będziemy się przyczyniać do kłótni. Człowiek uwielbia wolność. Nie znosi, jeśli się mu w czymś przeszkadza. Szanujmy czas drugiej osoby, na początku trzeba zaakceptować to, czym się zajmuje. Jeśli tego nie zrobimy, taki związek nie będzie miał dużego sensu. Natomiast, jeśli damy jej do zrozumienia, że akceptujemy jej zainteresowania, to możemy w takim momencie zrobić dobre wrażenie na kimś. Musimy jednak pamiętać w przyszłości, żeby dotrzymywać słowa i nie zaczynać przeszkadzać komuś w czymś, co taka osoba lubi, realizuje się w tym.

Nie tylko przeszkadzanie w realizacji marzeń może doprowadzić do kłótni. Również wytrącanie kogoś z równowagi w każdym innym momencie może przyczynić się do tego, że zaczniemy się kłócić. Tolerancja drugiej osoby jest ważna. Starajmy się nie przeszkadzać komuś, gdy pracuje, lub jest czymś zajęty. Może okazać się to irytujące dla takiej osoby, warto więc zwrócić uwagę na to, aby umieć się zachować i szanować drugą osobę.

Starajmy się być życzliwi


Kolejną kwestią jest brak życzliwości wobec najbliższej nam osoby. Zachowanie, w którym nie ma życzliwości, nie jest odpowiednie dla kogoś, z kim jesteśmy związani. Niektórzy uważają, że prawdziwa miłość opiera się właśnie na życzliwości. Dla innych miłość to sfera erotyczna. Bez względu na to, kto jak postrzega miłość, to bycie życzliwym dla drugiej osoby będzie spotykać się z zadowoleniem i odwdzięczy się ona tym samym. Żeby być życzliwym, musimy być kulturalni i cierpliwi. Jednak życzliwość nie polega tylko i wyłącznie na komplementach. Musimy również dogadzać drugiej osobie. W końcu jest ona dla nas najważniejsza, kochamy ją. W takim razie zaoferujmy swojej dziewczynie podwiezienie w miejsce przez nią wskazane. Ona natomiast może nam się odwdzięczyć kolacją. Warto przy tym pokazać, że robimy to z ochotą. Udowodnimy w taki sposób, że kogoś kochamy.

Była już wzmianka o tolerancji. Poświęcimy jej teraz trochę więcej uwagi, gdyż jest ona ważna, jeśli chodzi o zapobieganie kłótni. Musimy akceptować decyzje innych. Nie możemy popadać w niezadowolenie, jeśli są one takie, które będą trudne dla nas do zaakceptowania. W zasadzie to w pewnym stopniu możemy być niezadowoleni, ale nie okazujmy tego w żaden sposób. Trudno sobie wyobrazić kogoś szczęśliwego, jeśli ktoś go zawiedzie jakąś decyzją, jednak nerwowość w takiej sytuacji może doprowadzić do kłótni. Musimy podchodzić do problemu spokojnie. Przemyślmy sytuacje, oceńmy ją i dopiero wtedy możemy zacząć rozmawiać z najbliższą nam osobą o zmianie decyzji. Możemy przekonywać ją cały czas, tylko bądźmy przy tym mili i tolerancyjni.

Uważajmy na stres


Unikajmy także czynników stresogennych. Mogą one również przyczyniać się do tego, że łatwiej będzie nam się z kimś pokłócić. Na przykład, praca w pośpiechu może doprowadzić do tego, że staniemy się nie tylko przemęczeni, ale przede wszystkim spięci. Będzie nam trudno się wyluzować. Związek nie jest dla ludzi, którzy żyją w ciągłym stresie. Musimy umieć sobie z nim radzić, pozbywać się go na różne sposoby. Możemy relaksować się wspólnie, chociażby wspólna kąpiel może się przyczynić do tego, że pozbędziemy się stresu, a przy okazji zbliżymy się do siebie. Ważne, żeby wspólne chwile kojarzyły się nam z czymś miłym. Wtedy będzie łatwiej nam o brak kłótni w momencie, gdy będziemy spięci.

Pamiętajmy także o innych ważnych kwestiach. Chodzi o błędy, które są wręcz niewybaczalne. Takim może być zdrada. Gdy najbliższa osoba dowie się, że ją zdradzimy, to bądźmy przygotowani na poważną kłótnię. Innymi poważnymi błędami, które mogą być niewybaczalne przez najbliższą nam osobę, są: doprowadzenie do bankructwa, kłamstwa, obrażanie czyjejś rodziny. Poza tym, warto wybadać czułe punkty ukochanej osoby i nie drażnić jej w pewnych kwestiach. Do tego potrzeba czasu, ale może się to okazać doskonałą metodą, aby zapobiec kłótni.

Pieniądze są również problemem


Brak pieniędzy również może powodować nerwowość. Gdy ich nie ma, to przeważnie nie jesteśmy w stanie realizować swoich celów. Może to doprowadzać do napięcia, które spowoduje kłótnia. Jest to normalne. Możemy radzić sobie z brakiem pieniędzy na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest dążenie do niezależności finansowej, co nie zawsze się udaje. Kluczem do tego jest swój własny biznes, ale pamiętajmy, że potrzebujemy też w tym wszystkim szczęście. Drugim sposobem jest zmiana podejścia do pieniędzy. Mianowicie, musimy zrozumieć, że są one niezbędne do życia, ale nie potrzeba ich aż tak wiele. Starajmy się myśleć w kategoriach pozytywnych. Szukajmy sposobów na pieniądze, ale bądźmy przy tym zrelaksowani, nie popadajmy w niezadowolenie. Zaakceptujmy obecną sytuacje i postarajmy się znaleźć radość ze związku. W końcu jest on przyjemnością, która powinna dodawać nam ochoty do życia. Wspólne omówienie problemu pieniędzy jest doskonałą opcją do tego, żeby jakoś je zdobyć i nie być przy tym dla siebie niemiłym.

Istnieje ostatecznie wiele problemów, na które musimy zwracać uwagę, aby się nie pokłócić. Po pierwsze, uważajmy na zmęczenie, uprawiajmy często seks, bądźmy atrakcyjni dla ukochanej nam osoby, nie przeszkadzajmy jej w realizacji marzeń i w pracy, bądźmy dla niej życzliwi, okażmy jej tolerancje, radźmy sobie ze stresem i brakiem pieniędzy. Poza tym zdrada, doprowadzenie do bankructwa, kłamstwa, obrażanie czyjejś rodziny może być przyczyną poważnej kłótni. Dlatego też, unikajmy takich sytuacji, w których będziemy drażnić kogoś w sposób, który może być dla niego nie do zaakceptowania.