Przyjaźń w związku jest ważna

lepszy związek

Związek nie powinien opierać się tylko i wyłącznie na miłości. Jeśli będzie w nim przyjaźń, to będzie on trwalszy, silniejszy, osoby tworzące go będą szczęśliwsze. Dlaczego przyjaźń w związku jest ważna? W jaki sposób powinna ona wyglądać w związku i jakie są z niej korzyści?

Przyjaźń w związku jest istotna z kilku powodów. Po pierwsze, ludzie są ludźmi. Odróżnia ich od zwierząt to, że posiadają rozum, który pozwala im na pewne decyzje. Człowiek potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi. Osoby tworzące związek często ze sobą przebywają i mają dużo czasu na rozmowę. Trudno sobie wyobrazić, żeby nie była ona przyjacielska, gdyż nie będzie ona formalna. Jako że ludzie potrzebują kontaktu z innymi ludźmi, osoby tworzące związek powinny ze sobą rozmawiać, co będzie oznaką przyjaźni.

Związek oparty tylko i wyłącznie na miłości będzie dostarczał zbyt dużo emocji i taka sytuacja może spowodować, że będą powstawać kłótnie. Sfera erotyczna powinna być takim dodatkiem, który charakteryzuje związek. Jednak poza sferą erotyczną przyjaźń musi istnieć, gdyż związek oparty tylko na miłości będzie po prostu załatwianiem swoich potrzeb związanych z fizjologią człowieka. Może to prowadzić do zmiany swojego partnera życiowego i traktowania związku powierzchownie, bez większej więzi.

Gdy będzie przyjaźń w związku, to miłość będzie przyjemniejsza, gdyż wytworzą się w zakochanych większe więzi emocjonalne. Będzie to prowadzić do częstszego zbliżania się do siebie i do większej satysfakcji z miłości. Przyjaźń w związku jest podstawą do tego, żeby wystąpiła w nim prawdziwa miłość.

W jaki sposób się przyjaźnić w związku?


Teraz przejdźmy do kwestii, w której zostanie przedstawione, w jaki sposób praktykować przyjaźń w związku. Na początek zwróćmy uwagę, że często jej brakuje. Największym problemem jest fakt, na który się składają przeważnie różne zainteresowania kobiety i mężczyzny. Często są one różne i z tego powodu osoby w związku się nie potrafią przyjaźnić. Jest to problem, gdyż może prowadzić to do nieporozumień, co może się przełożyć na brak pozytywnych uczuć i będzie prowadzić nawet do zdrady.

Różne zainteresowania to nie jest jedyny problem. Brak czasu, problemy finansowe, to również przyczyny braku przyjaźni w związku, które mogą ostatecznie doprowadzić do jego zaniedbania. Trzeba więc skupić się na szukaniu wspólnych zainteresowań. Nie róbmy jednak nic na siłę. Poświęćmy więcej czasu na rozmowę, ale nie róbmy tego w sposób, który będzie dla nas nieprzyjemny. Warto się zastanowić nad tym, jak bardzo się różnimy. Mowa o osobach w związku. Jeśli takie różnice są duże, to taki związek nie zawsze ma sens. Mogą pojawiać się problemy, które nie będą do zaakceptowania. Dużym błędem jest robienie czegoś, co nie sprawia nam przyjemności. Na przykład, jeśli ktoś nie lubi chodzić do teatru, to lepiej niech nie próbuje zaimponować drugiej osobie. Będzie prowadzić to tylko do irytacji. Tak samo nie wolno nikogo zmuszać do czynności, których nie darzy szacunkiem. Może to przyczynić się nawet do rozpadu związku.

Wspólna rozrywka!


Warto znaleźć sobie rozrywkę, która będzie odpowiadać dwóm partnerom. Może nią być, chociażby pójście do kina. Jest to przykład. Rozrywką może być również uprawianie pewnego sportu, jednak zwróćmy uwagę na pozytywne skutki, jakie z niej wynikają. Nie chodzi o zwykłe więzi emocjonalne, które się wytworzą w trakcie uprawiania takiej rozrywki. Jest to jedna z pozytywnych kwestii, ale przede wszystkim powstaną wspomnienia, do których będzie można wracać i kolejne spotkania będą należały do przyjemności. Będzie to wynikiem pozytywnego nastawienia, gdyż takie przyszłe spotkanie będzie wywoływało pozytywne emocje.

Przyjaciele powinni sobie pomagać, z tego też względu dobrze jest, gdy będziemy oferować sobie wzajemną pomoc. Będzie ona dowodem przyjaźni i będzie prowadzić do miłości. Zwróćmy uwagę na to, że w związku jest wiele momentów, w których można sobie pomagać. Tak już jest, że kobiety i mężczyźni dobrze się wymieniają w umiejętnościach. Na przykład kobiety potrafią często dobrze gotować, mężczyźni natomiast częściej lepiej jeżdżą samochodami. Mogą więc oni podwozić kobietę w różne miejsca, a ona w zamian odwdzięczy się posiłkiem.

Rozmawiajmy na luzie!


Przyjaźń w związku, to także luźne rozmowy. Chodzi o takie rozmowy, w których czujemy się, jakbyśmy rozmawiali z koleżanką, lub kolegą. Nie musimy iść do swojej koleżanki, żeby porozmawiać na temat pogody, czy nowych ubrań. Lepiej robić to z mężczyzną, którego kochamy. Tak samo, mężczyźni mogą porozmawiać ze swoją kobietą na tematy związane, chociażby ze sportem. Kobiety też często lubią sport. Trzeba szukać wspólnych tematów, ale najlepiej, aby dotyczyły one spraw codziennych.

Dobrym rozwiązaniem będzie wspólne bieganie, czy spacer. Możemy poświęcać dużo czasu na sport, gdyż wydzielają się wtedy hormony pozwalające się wyluzować i pozwoli to na przebywanie w przyjacielskiej atmosferze. Można w taki sposób doprowadzić się do dobrego nastroju, z którego trudno będzie się wydostać. Wszystko zależy od nas samych. Jeśli tylko zechcemy zrobić coś pozytywnego i poruszać się razem, to można takim zachowaniem dojść do dobrych przyjacielskich stosunków.

A może koncert lub mecz piłkarski?


Koncerty, czy też mecze piłki nożnej mogą być dobrym rozwiązaniem do tego, żeby zainicjować przyjaźń. Trzeba jednak pamiętać, że koncert, czy mecz musi podobać się dwóm osobom w parze. W przeciwnym razie może dojść do kłótni i efekt okaże się odwrotny od zamierzonego. Trzeba więc być ostrożnym, ale dzięki poprawnemu postępowaniu można dojść do zamierzonego celu.

Aby się przyjaźnić, trzeba się wyluzować. Współżyć również można na różne sposoby. Można się przy tym również dobrze bawić. Lepiej, aby nie podchodzić do miłości zbyt poważnie, gdyż może to wywołać negatywne emocje. Wspólna zabawa w trakcie współżycia będzie także oznaką rozpalenia stosunków przyjacielskich. Jest tak, gdyż przyjaciele potrafią się bawić, opowiadają sobie dowcipy. Sfera erotyczna jest tylko dla zakochanych, jednak wprowadzenie w nią luzu będzie doskonałą opcją do tego, żeby relacje przyjacielskie były na wysokim poziomie.

Przeciwnicy są zawsze


Pamiętajmy o korzyściach płynących z tego, że będzie przyjaźń w związku. Jednakże zawsze znajdą się przeciwnicy. Będą i tacy, dla których przyjaźń w związku nie powinna istnieć. Czemu niektórzy tak uważają? Być może nie potrafią znaleźć wspólnego języka albo wierzą w pewne stereotypy. Jeżeli już ktoś taki jest i nie chce się przyjaźnić w związku, to na początek powinien uzgodnić to ze swoją drugą połową, gdyż może ona być niezadowolona z takiego obrotu sprawy.

Przeważnie osoby w związku chcą się ze sobą przyjaźnić. Wolą nabrać do siebie dystansu, z tego też względu uzgadniajmy wszelkie sprawy i rozmawiajmy ze sobą. Nie dopuszczajmy do sytuacji, kiedy będzie inaczej. Przyjaźń często kreuje się sama. Osoby w związku podświadomie wiedzą, że jej potrzebują i dążą do niej. Dzięki temu czują się pewniej psychicznie, są szczęśliwsze, mają więcej ochoty do przebywania ze sobą.

Podsumowując, przyjaźń w związku jest ważna. Ludzie mają rozum, potrzebują kontaktu z innymi, związek oparty na współżyciu będzie dostarczał zbyt wielu emocji, przyjaźń w związku sprawi, że miłość w nim będzie dużo przyjemniejsza. Brak wspólnych zainteresowań to częsta przyczyna braku przyjaźni w związku. Kolejnymi problemami są: brak czasu i brak pieniędzy. Aby była przyjaźń w związku, osoby tworzące go powinny znaleźć rozrywkę, która im odpowiada, powinny sobie pomagać, rozmawiać ze sobą na luzie, biegać, czy chodzić na spacery. Mogą również wybierać się razem na koncerty, czy mecze piłkarskie, dobrym pomysłem będzie także współżycie, w którym będzie dużo zabawy. Pamiętajmy, że są także przeciwnicy przyjaźni w związku. Dlatego też, lepiej jest ustalać na początku jego istnienia fakty z nią związane.