Dlaczego powinniśmy często ze sobą przebywać w związku?

związek

Istnieją różne przekonania dotyczące tego, czy w związku powinno się często ze sobą przebywać. Niektórzy uważają, że lepiej jest, aby nie spędzać zbyt wiele czasu ze sobą, gdyż może to zaszkodzić. Jednakże lepszym podejściem jest częste przebywanie ze sobą. Dlaczego tak jest?

Zacznijmy od tego, że obecnie istnieją pewne problemy, przez które osoby tworzące związek, nie przebywają ze sobą tyle czasu, ile powinni. Jest to spowodowane tym, że nie mają wystarczająco dużo czasu do tego, żeby spędzać ze sobą dużo czasu, lub po prostu nie mieszkają razem.

Warto jednak poradzić sobie z tymi problemami i zacząć ze sobą spędzać więcej czasu. Na początek musimy zadać sobie pytanie. Czy tak naprawdę sprawia mi przyjemność przebywanie z moją ukochana osobą? Jeśli tak, to wszystko jest w porządku. W przeciwnym razie związek nie ma sensu. Tak więc przebywanie ze sobą pozwala odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące tego, czy związek ma sens i czy przebywanie z drugą osobą tworzącą go, sprawia przyjemność.

Wytwórzmy większą więź emocjonalną!


Jeśli wszystko jest w porządku i jesteśmy przekonani do drugiej osoby, czyli mamy satysfakcje ze wspólnego przebywania ze sobą, to starajmy się spędzać wspólnie czas jak najczęściej. Pozwoli to na pojawienie się większej więzi emocjonalnej. Będzie to miało pozytywne skutki. Trudniej będzie o zdradę, gdyż nastąpi większe przywiązanie się do drugiej osoby. Będziemy się bardziej troszczyć o kogoś. Będzie nam bardziej zależało na drugiej osobie, którą kochamy. Wytworzona więź emocjonalna pozwoli na to, że zapomnimy o otaczających nas problemach i będziemy wspólnie cieszyć się ze wspólnych chwil.

Kolejną kwestią jest to, że wspólne przebywanie ze sobą prowadzi do pewnego kompromisu. To znaczy, w pewnym momencie dojdzie do tego, że zaczniemy zajmować się tym, co nas interesuje i jednocześnie druga osoba będzie musiała to zaakceptować. Jeśli tego nie zrobi, to w takim przypadku będzie ona zmuszona do odejścia i nie będzie chciała przebywać więcej z osobą w związku. Jest to kolejny czynnik, który pozwoli na to, aby przekonać się, czy obecny związek ma sens.

Potrzeby dotyczące towarzystwa


Jeśli chodzi o potrzebę zaspokojenia kontaktu z drugą osobą, to spędzany czas wspólnie kolejny raz okazuje się niezbędny. Pozwala on na to, że zaspokoimy pewne potrzeby dotyczące towarzystwa. Jedni potrzebują go więcej, inni natomiast nie są towarzyscy, aczkolwiek zdecydowanej większości przebywanie wśród innej osoby jest potrzebne.

Najważniejszymi jednak czynnikami są te, które wiążą się z tym, że osoby tworzące związek i przebywające ze sobą dużo czasu, są szczęśliwsze od tych, którzy rzadko się ze sobą spotykają. Między innymi jest to wynikiem rozrywki, której można dostarczać sobie w związku. Jeśli nie przebywamy ze sobą dużo czasu, to stajemy się dla siebie bardziej obcymi ludźmi i trudniej o zbliżanie się do siebie. A związek może dostarczać dużo rozrywki, która sprawia, że jesteśmy szczęśliwi.

Częste przebywanie ze sobą pozwala na lepsze zaplanowanie swojego życia. Będziemy mieli dużo czasu, żeby przemyśleć to, jak ma ono wyglądać. Ukierunkujemy się, pomyślimy o przyszłości. Warto, aby było w niej dużo miejsca dla osób tworzących związek. Tylko wtedy będą szczęśliwe i będą mogły równocześnie realizować swoje plany.

A może mamy wspólne zainteresowania?


Dobrze jest, gdy mamy wspólne zainteresowanie i je realizujemy. Dzięki temu jesteśmy w lepszej sytuacji życiowej, mamy więcej ochoty na realizacje marzeń. Sprawi to, iż będziemy szczęśliwsi. Przykłady z życia wzięte wskazują, że osoby tworzące związek i pracujące równocześnie ze sobą, oczywiście realizujące przy tym swoje ambicje, są bardzo szczęśliwe. Dlatego też, gdy mamy okazje podjąć wspólne dążenie do celu, wykorzystajmy to i bądźmy jeszcze w lepszej sytuacji życiowej.

Więcej dowiemy się o sobie, jeśli będziemy poświęcać dużo czasu na wspólne rozmowy. Dzięki temu możemy być pewniejsi o swój związek. Oprócz tego będziemy wiedzieć, czego oczekuje od nas ukochana nam osoba i tym samym co my oczekujemy do niej. Pozwoli to na lepsze zaspokojenie jej potrzeb, a co za tym idzie, także naszych.

Gdy nie będziemy ze sobą przebywać odpowiednią ilość czasu, to w pewnym momencie zaczniemy się traktować w sposób, który nie będzie przypominał nawet wspólnego traktowania się w związku przez pary poświęcające dla siebie dużej ilości czasu. Dojdzie więc do różnicy pomiędzy parami, w których osoby spędzają ze sobą dużo czasu, a także parami, w których osoby rzadko się widują ze sobą. Jakie to będą różnice? Przede wszystkim nie będzie zależało nam na drugiej osobie w związku, jeśli rzadko będziemy się z nią widzieć. Nie będziemy o niej dużo myśleć, taki związek będzie raczej powierzchowny i będzie brakowało w nim zainteresowania się drugą osobą.

Jakie są minusy?


Znajdują się więc poważne wady w przypadku tych, którzy nie mają czasu dla siebie. Teraz może zastanówmy się, dlaczego są i tacy ludzie, którzy uważają, że lepiej ze sobą nie przebywać za często? Dlaczego takie mają zdanie? Mianowicie, często nie mają one dużych wymagań odnośnie do kontaktu z drugą osoba. Są bardziej samotnikami, lubią przebywać samemu. Jest to normalne, dlatego też nie mogą one obawiać się tego, że nie przebywają często ze swoją ukochaną osobą. Powinny natomiast być świadome tego, że lepiej jest, jeśli poświęcają więcej czasu swojej najbliższej osobie.

Po pierwsze, osoba, która lubi samotny tryb życia, powinna znaleźć kogoś, kto również taki tryb chce prowadzić. Oczywiście, nie mówimy tutaj o takich typowych samotnikach, którzy nie chcą nikogo sobie znaleźć. Jest to inny typ ludzi. Natomiast, jeśli komuś odpowiada życie, w którym rzadko będzie chciał się spotykać ze swoją najbliższą osobą, to musi on znaleźć kogoś, komu również będzie odpowiadać takie rzadkie spotykanie się. W przeciwnym razie może doprowadzić to do kłopotów i do nieporozumień. Mogą one okazać się bolesne. Dotkliwy będzie brak zrozumienia, gdyż ktoś może stwierdzić, że brakuje mu miłości drugiej osoby. Może dojść nawet do tego, że popadnie w depresje. Warto więc zaoszczędzić sobie takich kłopotów i lepiej, aby tak nie było. Z tego też względu, wszystko zależy od ludzi. Jeśli będą oni dobrze się dobierać, nie będą mieć takich problemów.

Są różni ludzie


Wróćmy może jeszcze do tych, którzy rzeczywiście nie potrzebują dużej ilości czasu spędzanego z drugą połówką. Ich obowiązują trochę inne warunki. Jeśli wybiorą dobrze i będą z osobą, która w tych kwestiach jest taka, jak oni, to powinno być wszystko dobrze. Taki związek też jest możliwy. Natomiast co mogą zrobić w tym wypadku i czy powinny się czegoś obawiać? Dobrze będzie, jeśli spróbują się przekonać do tego, żeby częściej ze sobą spędzać czas. Jest to spowodowane tym, że łatwiej będzie im o te problemy, które zostały powyżej wyróżnione. Po prostu miłość już taka jest, że potrzeba w niej dużo czasu. Ma ona być przyjemnością, która sprawia, że mężczyzna i kobieta chcą ze sobą przebywać. Jedyne, co stoi po stronie ludzi, którzy uważają inaczej, jest to, że mają one swoje zdanie w tej kwestii i przez to trudniej będzie im o kłopoty związane z brakiem przebywania ze sobą.

Istnieje wiele zalet spędzania dużej ilości czasu przez mężczyznę i kobietę, jeśli tworzą związek. Pozwala im to odpowiedzieć na pytanie, czy ich związek ma sens. Mają więcej satysfakcji ze związku, zaspakajają lepiej potrzeby dotyczące towarzystwa z drugą osobą, dostarczają sobie więcej rozrywki, lepiej planują swoje życie, czasem mogą wspólnie realizować swoje zainteresowania, więcej się o sobie dowiedzą. W przypadku braku odpowiedniej ilości spędzanego czasu ze sobą, osoby w związku nie będą się traktować poważnie. Osobie w związku nie będzie zależało na najbliższej osobie. Są jednak również ludzie, którzy twierdzą inaczej i wolą nie spędzać ze sobą dużo czasu. Po prostu takie są. Muszą one wiedzieć, że wiele tym tracą, ale nie oznacza to dla nich rozpad ich związku.